"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
PILDID! Pirita avas rannahooaja jäätistega (0)
01. juuni 2020
Ilja Matusihis

"Enne hooaja avamist maikuus sõelusime liivariba kogu supelranna ulatuses kaks korda 15 sentimeetri sügavuselt läbi ning usun, et Pirita rand on üks maailma puhtamaid supelrandu," rääkis Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

Kuigi piritalased on nautinud rannamõnusid juba mõnda aega, algas ametlik rannahooaeg täna. Pirita pakkus sel puhul rannakülalistele jäätist.  

Vaata galeriid (18)

“Ettevalmistused puhkajate vastuvõtmiseks Pirita rannas on lõppenud ja rand on valmis suvekülalisi vastu võtma. Pingid, prügikastid ja kabiinid on paigas, rannaliiv sõelutud, tualetid ja välidušid avatud,” sõnas Liinat.

Ta tõi esile, et kevadel on Pirita rannas käinud põhjalikud puhastus- ja korrastustööd. “Enne hooaja avamist maikuus sõelusime liivariba kogu supelranna ulatuses kaks korda 15 sentimeetri sügavuselt läbi ning usun, et Pirita rand on üks maailma puhtamaid supelrandu,” märkis Liinat. Ta lisas, et lähiajal on Pirita rannas oodata ka väikest üllatust, sest pisut luitunud ilmega rannakabiinidele tehakse iluravi. “Mis sinna täpselt tuleb, jäägu üllatuseks,” ei avanud Liinat kõiki kaarte. 

Tänasest aitab Pirita rannakülalistel ohutust tagada G4S. “Rannavalve ülesanne on eelkõige keskenduda sellele, et inimesed rannas ohtu ei satuks. Samuti peavad nad silma peal, et suvitajad üksteisele liiga lähedale ei tikuks, vaid ikka distantsi hoiaks, sest ka rannas kehtib 2+2 reegli nõue. Kui vaja, tuletavad nad seda puhkajatele meelde,” nentis linnaosavanem. Rannavalve jääb tööle vähemalt 15. septembrini, aga ilusate ilmade korral ka kauemaks.

Lapsevanematele paneb linnaosavanem südamele, et nad rannas olles oma pisipõnnidel silma peal hoiaksid. Samuti tuletab Liinat meelde, et lemmikloomaga pole lubatud supelranda tulla, vaid selleks on Pirital tähistatud rannaala, kuhu tohib ka koeraga minna. 

“Jääb loota, et tuleb palju head rannailma ning piritalased ja meie külalised tunnevad end Tallinna ühes esindusrannas – Pirital – mõnusalt,” lisas Liinat.

Pirita ranna korrashoiuks kulub sel aastal ligi 100 000 eurot.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.