"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Turvaettevõtted valisid aasta turvalahenduseks Nublu vinguanduri (0)
06. juuni 2020
Scanpix/Pilt on illustratiivne

Eesti Turvaettevõtete Liidu (ETEL) liikmed ja koostööpartnerid valisid neljapäeval aasta turvatöötajaks G4S-i patrulli turvatöötaja Dmitri Tšernõhhi ning tunnustatud turvalahenduseks G4S-i pakutava Nublu suitsu- ja vinguanduri.

Valikul osalesid suuremad turvaettevõtted, koostööpartnerid politsei- ja piirivalveametist, päästeametist, siseministeeriumist, maksu- ja tolliametist, Naabrivalvest, tööandjate keskliidust ja kutsekojast.

Aasta turvatöötaja kategoorias valiti parimaks G4S-i Maardu patrulli turvatöötaja Dmitri Tšernõhh ja tunnustatud turvalahenduse tiitel anti G4S-i pakutavale Nublu suitsu- ja vinguanduriteenusele.

“Möödunud aasta oli Dmitri jaoks eriline. Kahe erineva tulekahju häireteate lahendamise käigus, mis leidsid aset Harjumaal vastavalt augustis ja oktoobris, päästis ta tänu kiirele ning oskuslikule tegutsemisele kahe meeskodaniku elu,” ütles G4S-i Eesti valvedivisjoni direktor Villu Õun.

Mõlemad päästetud inimesed olid valmiva toidu pliidile jätnud ja ise magama jäänud. Koduvalve andis põlengust G4S-ile märku ja Tšernõhh sõitis neile appi. Tal õnnestus äratada mehed raskest unest ja aidata suitsu täis ruumid ära õhutada. Ühte nendest meestest oli Tšernõhh pidanud ka varem sarnasest olukorrast päästma.

“Kolleegid hindavad Dmitrit tema positiivsuse, abivalmiduse ja sõbralikkuse tõttu. Ka kõige pingelisemas olukorras suudab ta säilitada rahu ja tulenevalt sellest võtta vastu õiged otsused,” lisas Õun.

Nublu suitsu- ja vinguanduriteenuse esitas G4S-i tunnustatud turvalahenduse tiitlile seetõttu, et see lahendus on mõeldud kõikidele Eestimaa elanikele. Napi pooleteise aastaga kasutab seda juba 17 000 perekonda ja nende hulk suureneb kiirelt iga kuu.

“Nublu suurim väärtus on see, et ta päästab päriselt elusid. G4S-i turvatöötajad on toonud nii suitsu kui ka vingu seest välja inimesi, kellele on abi kutsunud just Nublu,” rõhutas Õun.

Enamik ohuolukordi päästetakse puhtlat sellega, et saades Nublu andurilt häireteate, helistab G4S kliendile, kes saab ise kiirelt reageerida ja ohu likvideerida. Nii on inimesed saanud kiirelt jaole põlengule või vingulekkele ning on ära hoidnud suurema kahju.

“Tänu Nublule on inimesed õppinud õigeid kütmisvõtteid kasutama ega pane ahjusiibrit enam liiga vara kinni,” lisas Õun.

Nublu on suitsu- ja vinguandur, mis lisaks häiresignaalile saadab häireteate G4S-i juhtimiskeskusele, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on abi vaja. Vajadusel saadetakse appi lähim patrull või vabatahtlikud päästjad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.