"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hiina ei nõustu EL raportiga viiruse-aegse valeinformatsiooni kohta (1)
11. juuni 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Me ei ole kunagi oma kuvandi parandamiseks hoobelnud või väärinfole tuginenud. Viirus on inimkonna ühine vaenlane ja ka valeinformatsioon on inimkonna ühine vaenlane," rääkis Hiina välisministeeriumi kõneisik Hua Chunying. 

Peking nimetas täna Euroopa Liidu kriitikat “valesüüdistuseks”, osutades aruandele, mis vaagis Hiina ja Venemaa valeinfokampaaniaid seoses koroonaviirusega, vahendas BNS. 

Brüssel ütleb, et Hiina ja Venemaa püüdsid pandeemia ajal Euroopa demokraatiat õõnestada ning upitada oma reputatsiooni “suunatud mõjutustegevuse ning väärinfokampaaniatega”.

Ebatavaliselt otsene süüdistus sisaldus Euroopa Liidu strateegiadokumendis ning see puudutas koroonaviirusega seotud valesid, vandenõuteooriaid, pettusi ja vihakõnet.

Chunying ütles, et raport “väldib selgeid fakte”. “Need valesüüdistused Hiina vastu on ise valeinformatsioon,” ütles ta igapäevasel pressikonverentsil. 

“Me ei ole kunagi oma kuvandi parandamiseks hoobelnud või väärinfole tuginenud. Viirus on inimkonna ühine vaenlane ja ka valeinformatsioon on inimkonna ühine vaenlane.”

Euroopa Liidu välispoliitikajuhi Josep Borrelli sõnul on ta Hiina välisministrile kinnitanud, et blokk ei soovi “külma sõda”.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

piir ja tollid
11. juuni 2020 19:24
Piir kontrollialla ja tollid paika elik schwarts-soroste väljamõeldis globalismus likvideerida see on Euroopa ülesanne kohustus tegelt. Või saab Euroopast Rahva-Hiina asumaa reservatsioon europiidile siis pajokk konserv, ölutit ja ridvaga togimist karaku lustlikumalt chinade rõõmuks. Prüsseli tegevus epideemia ajal lihtsalt häbitu vaid teha alla - elu ei seisa vaid allategemises prüsseliidid peaks sellest arusaama. Euroopa peab muutuma jõulisemaks tugevamaks ja alustab piiri kontrolli alla võtmisega ja piirivalve loomisega. Lisaks hooldusterritooriumi loomine mitmesuguste rändlejate käsitlemiseks Aafrikas - elik tule tagasi Aafrika Euroopa Aafrika. Rekonkista alustamine klaarides esmalt Ottomanidega Tripolitaanias. Momendil Ottomanid hõivavad Tripoliaaniat ja mida teeb Euroopa - loomulikult teeb vaid alla. Elu unistus teha alla, rohkem mula ja massinat rahamassinat sedeleid paksu kihina. Ja lakkuda punahiinlase tagumenti oodates namordnikut tolmumaski lennuväljal - personaalselt siis Saksamaa - Suur-Saksamaa - kaitseminister. Masendav. Ja kus on Erwin Rommel ja Aafrika Korpus?