"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valitsus kinnitas teaduspoliitika komisjoni koosseisu (0)
11. juuni 2020
Ilja Matusihis

Komisjoni juhib haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning aseesimees on haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse- ja teaduse asekantsler Indrek Reimand.

Valitsus kiitis heaks teaduspoliitika komisjoni koosseisu järgmiseks kolmeks aastaks, vahendas BNS. 

Reps ning aseesimees on haridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse- ja teaduse asekantsler Indrek Reimand.

Teaduspoliitika komisjonis on esindatud ministeeriumid, riigikantselei, olulised teadus ja innovatsioonivaldkonna rakendusasutused, teadlaste ning teadusasutuste esindusorganisatsioonid, suuremad ülikoolid, ministeeriumide teadusnõunikud ja erialaliidud.

Komisjoni liikmeteks kinnitati Ülle Jaakma, Jüri Jõema, Andre Veskioja, Jaanus Karv, Henry Kattago, Andres Koppel, Innar Liiv, Viljar Lubi, Ülo Niinemets, Peeter Raudsepp, Erle Rikmann, Marek Tamm, Aivar Usk, Urmas Varblane, Kristjan Vassil, Renno Veinthal ja Mart Kalm.

Komisjon nõustab haridus- ja teadusministrit teadus- ja arendusnõukogule arutamiseks esitatavate teemade ettevalmistamisel ning nõukogult antud ülesannete täitmisel.

Lisaks teeb komisjon ettepanekuid Eesti teaduspoliitika kujundamiseks; teadus- ja arendusasutuste finantseerimise põhimõtete ja strateegia kujundamiseks; koostöös innovatsioonipoliitika komisjoniga antakse nõu Eesti teadus- ja arendustegevuse strateegiliste arengukavade kohta ja täidetakse muid ülesandeid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.