"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Põhja-Tallinnasse tuleb rohekoridor Stroomi rannast Balti jaamani (0)
11. juuni 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeiv

Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid kinnitas, et see avab uue võimaluse rohelisema linnapildi saavutamiseks. "Kui varem olime õnnelikud, et teeme väikese pargikese, siis see on tõeline läbimurre," ütles ta.

Põhja-Tallinna uue arengu nägemuse järgi tuleb sinna rohekoridor, mis ühendab Balti jaama Stroomi rannaga. Kopli ja Ristiku tänava nurgale rajatakse üks väike park. Praegu käivad tööd kõrgepingeliini maa alla viimiseks ja just see võimaldab luua põhimõtteliselt keset linna ühe rohelise joone juurde. 

“Rohekoridoris saab liikuda kilomeetreid,” selgitas Järvelaid. “Kui varem olime õnnelikud, et teeme väikese pargikese, siis nüüd saab teoks tõeline läbimurre.”

Roheline kaar sisaldab ka putukaväila, kus rohi jäetakse niitmata. Tegelikult niidetakse sealgi, aga alles sügisel. Nii saavad putukad ja linnud toimetada keset linna justkui vabas looduses. Pikemas plaanis luuakse seda kaudu ka trammiühendus.

“Hoolimata sellest, et maa on sinna reserveeritud, ei saa rääkida, et putukaväil tuleks üleöö,” selgitas abilinnapea Andrei Novikov. “Need on kindlasti väga pikad ja hinnalised projektid, mis sõltuvad palju ka välisrahastusest.”

Juba selle nädala lõpus tehakse Põhja-Tallinnas loodusvaatluse maraton, millele aitavad kaasa loodusteadlased. Tegemist on osaga üle-eestilisest loodusvaatlusest. Selle käigus pannakse vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju nähtud liike, kui vähegi võimalik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.