“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Abilinnapea Kalle Klandorf: valeväidetega ei ole arendajal võimalik linna kuidagi survestada (5)
12. juuni 2020
Mats Õun

"Hipodroomi ärikvartali arendusega tegeleva Alfa Property juhatuse liige Jaanus Mikk on täna meediale väitnud, et linn on nõustunud arendaja lahendusega juhtida sademevesi isevoolavalt merre. See on väljamõeldis, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ei ole Hipodroomi arenduse sademevee lahendusele kooskõlastust andnud," ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Klandorf ütles, et arendaja käitumine on täiesti arusaamatu, valeväidetega ei ole võimalik linna kuidagi survestada. “Arendaja võib alustada hoone ehitust ehitusloa olemasolul, kuid ilma kõikide võrkude olemasoluta, sh sademevee äravooluta hoone kasutusluba ei saa,” ütles ta.

Klandorfi sõnul oli viimati Keskkonna- ja Kommunaalametil kohtumine projekteerija esindajaga 7. mail, kus AS Tallinna Vesi ning Keskkonna- ja Kommunaalamet tegid sademevee ärajuhtimise lahenduse skeemile veel märkusi. “Koosolekul arutatud märkuste alusel uuesti korrigeeritud skeemi kooskõlastamiseks esitatud ei ole. Seega ei ole mingit kokkulepet olemas. Ootame arendajalt jätkuvalt eskiisprojekti sademevee äravoolutorustiku ja pumpla rajamiseks,” ütles ta.

2019. aasta oktoobris esitati Kommunaal- ja Keskkonnaametile eksperthinnang, mille oli koostanud OÜ Entec Eesti koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga. Eksperthinnangu koostamisel ei vaadeldud paraku valgala tervikuna, vaid üksnes lõiku Paldiski maantee, Endla tänava ja Mustamäe tee ristmikust kuni mereni. Eksperthinnangus toodud asjaolude arutamiseks toimus 13.01.2020 Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametis koos EKE AS ja AS Tallinna Vesi esindajatega nõupidamine, kus ühtegi lahendust heaks ei kiidetud.

Klandorf ütles, et arendajatel tuleb arvestada kehtestatud nõuetega sh sadevee ärajuhtimiseks ja selleks on Tallinna linn koos Tallinna Veega kehtestanud selged kriteeriumid.

“Kui mõne väikse ala sademevee ärajuhtimisest kraavi abil võib aru saada, siis antud juhul käib jutt väga suurest madalast rannaäärsest alast, mille veesüsteemid peavad kokku jooksma lähedasuvate linnaosadega,” selgitas Klandorf. “Torustiku ehitamine on muidugi kallim lahendus, aga me ei saa lubada üleujutuste riski või kraavi külmumisel probleeme kogu piirkonnale. Arendaja soovib sademevee kraavi rajada sinilipu staatust taotleva Stroomi ranna vahetusse lähedusse ja juba seetõttu ei saa me sellist lahendust lubada. Täna tehtud valed otsused tähendavad tulevikus linnale ja tegelikult igale linlasele tarbetut lisakulu.”

17.03.2020 esitas AS K-Projekt projekteerimistingimuste taotluse, mille juurde oli lisatud skemaatiline eelvoolu lahendus. Keskkonna- ja Kommunaalamet koostas tingimused, mis väljastati taotlejale 15.04.2020.

“Projekteerimistingimustega ei kiidetud heaks sademevee eelvoolu tehnilist lahendust, vaid sätestati nõuded ehitusprojekti koostamiseks. Taotluse juures olev skeem ei ole projekteerimistingimustega heaks kiidetud tehniline lahendus, selgitav materjal ning seda ei ole projekteerimistingimuste juurde lisatud,” sõnas Klandorf.

 

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

rand ja vesi
14. juuni 2020 09:06
Tallinlasele on Stromka rand ja vesi ja mets oluline. Ja on teada Stromka olukord ei ole nii muudkui metsa asjale. Kuid lugupeetavad mis tegelt Eestis toimus Tallinnas siis konkreetselt tohutu krunt kellele? Hiidsuured alad kelle kätte? Mis tegelt toimus? Ja mis saab raviasutusest Merimetsast Suka Aadu kingitusest Eestimaale eesti inimestele? Seewaldist kargest mereõhust mändide keskel järsku mingi pätikari kargamas? Teeb laali.
Stromka vesi
13. juuni 2020 23:13
Kanalisatsioon on tõsine värk ja Stromka on oluline.
250 000 ruutmeetrit
13. juuni 2020 16:03
Hiidkrunt ja mingid kanalisatsiooniprobleemid raske Seewaldi metsa kasutada järsku tibinad pelgavad bomže? Tegelt vist õigusega.
teeb prostat
13. juuni 2020 07:50
Ei saa büroo kõrvale kemmergut ehitatud teeb prostat lugupeetavad kõik lampkasti ja voorimees töhe. Vaat kus kontoorasaksad teeb prostat.
triin
13. juuni 2020 07:36
Kas tõesti ei tohi linnas olla mitte ühtegi roheala, iga vaba maalapike peab betoonkarpe täis olema. Ehitame Ukraina ehitajatega, kes himustavad siia jääda, Venemaa venelased, kes oma hiilgama suure Putini armastamise juures, tahavad ikka teiste kukil elada, eriti kus neid ei taheta. Milleks venelaste talla alt vabaks tahtsime saada kui nüüd sinna kõigest väest tagasi tükime.