"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO JA GALERII! Kevadnäitus Tallinna Kunstihoones toob vaatajateni 142 kunstniku tööd (0)
12. juuni 2020
Mats Õun

Kevadnäitus pakub publikule eelkõige äratundmisrõõmu. Eelkõige on see keskmise ja vanema põlvkonna kunstnike töödele keskendunud väljapanek, aga esindatud on ka märkamist väärt nooremad tegijad.

Kahekümnendat korda toimuv Eesti Kunstnike Liidu legendaarne aastanäitus avas uksed Tallinna Kunstihoones lisaks juba avatud näitustele Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.

Vaata galeriid (58)

Kahe aastakümne suurim näitus toob vaatajate ette 142 kunstniku tööd, mis žürii valis välja rohkem kui 300 taotluse seast. Näituse žürii moodustasid sel aastal Elin Kard, Indrek Köster, Tiit Pruuli, Indrek Grigor, Tamara Luuk ja Andra Orn. Publikul on võimalik oma lemmikteoseid näituselt soetada ja valida ka publikupreemia saaja.

Kevadnäitus pakub publikule eelkõige äratundmisrõõmu. Eelkõige on see keskmise ja vanema põlvkonna kunstnike töödele keskendunud väljapanek, aga esindatud on ka märkamist väärt nooremad tegijad.

Žürii liige Tiit Pruuli ütleb: “Žürii tänavune töö oli minusugusele algajale kunsti hindajale ühest küljest igav. Töötasime igaüks oma koduarvutis, seega ei saanud kuulata autoriteetide pädevaid ja põnevaid arutelusid. Lõpptulemuse mõttes oli see kindlasti hästi puhas ja aus mäng: žüriis olid esindatud erinevad vaated, erinevad kogemused, aga need ei saanud ühises kohvilauaarutelus üksteist mõjutada. Igaüks andis oma tabeli ja lõpuks löödi punktid kokku.”

Publikuauhinna 5000 euro väärtuses panevad välja kunstitoetajad Tiit Pruuli, Jaan Manitski, Riivo Anton, Aivar Berzin ja Rain Tamm. Oma lemmiku poolt saab Tallinna Kunstihoones ja galeriides hääletada kuni 5. juulini. Preemia antakse välja Tallinna Kunstihoones kolmapäeval, 8. juulil 2020. Samas esitletakse näitusel eksponeeritud teoste kataloogi ja loositakse kõigi hääletanute vahel välja 500-eurone kinkekaart kunsti soetamiseks keskkonnas NOARkus näeb ka kevadnäituse tööde valikut.

Kevadnäituse osana on Kunstihoone galeriis juba avatud Kai Kaljo kureeritud 66 kunstniku portreenäitus.

Eesti Kunstnike Liidu aastanäitus, “Kevadnäitus 2020”, toimub Tallinna Kunstihoones ja Linnagaleriis kuni 12. juulini, Kunstihoone galeriis kuni 5. juulini. Näituse kujundas Kaarel Eelma, kataloogi kujundas Maris Lindoja.

Ringkäigud koos viipekeele tõlkega:
Kolmapäeval, 17. juuni kell 17.00 eesti keeles eesti viipekeele tõlkega.
Neljapäeval, 18. juuni kell 17.00 vene keeles vene viipekeele tõlkega.

Lisainfot vaata koduleheküljelt ja Facebookist. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.