"Tallinn on vinge koht, sest siin katsetatakse paljusid asju."

Jenni Partanen, Tallinna tehnikaülikooli tulevikulinna professor
Korteriühistud: väikelinnades kasvab huvi renoveerimisvõimaluste vastu (0)
14. juuni 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeiv

"Vähemalt 40 protsenti väiksemad küttekulud on juba väga veenev argument ja kui lisaks saab elanik ka tervisliku sisekliima, värske õhuga ja soojapidavad toad ning uuenenud väljanägemisega kodumaja, on ka kõige suuremad skeptikud rahul," märkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) hiljutised remonditoetusmeetmete alased koolitused Võrus ja Jõhvis näitasid, et ka väiksemates keskustes süveneb huvi kortermajade ülesvuntsimise vastu, vahendas BNS. 

“Eriline heameel on näha, et huviliste hulk kasvab vähehaaval ka piirkondades, kus rekonstrueerimise tempo on aeglasem kui näiteks Tartus, Tallinnas või Rakveres,” rääkis Jaadla, kelle sõnul küsitakse taolistel koolitustel palju – üheks põhiküsimuseks mõistagi rekonstrueerimise kulukus ja võimalik energiasääst.

“Vähemalt 40 protsenti väiksemad küttekulud on juba väga veenev argument ja kui lisaks saab elanik ka tervisliku sisekliima, värske õhuga ja soojapidavad toad ning uuenenud väljanägemisega kodumaja, on ka kõige suuremad skeptikud rahul,” märkis Jaadla.

Tema kinnitusel on paljude korteriühistute jaoks oluline just kolleegide kogemus – eeskuju on nakkav.

“Kui naabermaja on juba korda tehtud, tekib soov enda elamu samuti kaasaegseks muuta. Õnneks on Eestis juba piisavalt palju korda tehtud kortermaju, kes teistele heaks eeskujuks ja EKÜL-i liikmetest korteriühistute juhid oma teadmisi ka kohtumistel või ümarlaudadel jagavad,” selgitas Jaadla.

“Päikesepaneelid katusel on levinud lahendus, juba tuntakse huvi ka integreeritud päikesepaneelidega rõdupiirete vastu – et kui juba vana rõdu ümberehitust vajab, miks mitte panna see energiat tootma. Huvi on tekitanud ka fassaadielementide valmistamine tehases, mida seni Eestis alles paari korrusmaja juures kasutatud,” loetles Jaadla ja lisas, et koolitustega plaanib EKÜL jätkata üle Eesti.

“Oluline on, et korteriühistuteni jõuaks võimalikult palju teavet renoveerimisvõimaluste ja toetuste kohta. Sel aastal rekonstrueerimistoetusteks eraldatud summa on suurem kui varem ning loodetavasti saab jälle hea hulk maju selle abiga korda,” ütles Jaadla.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.