"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ajaloolise Pika tänava rekonstrueerimiseks oodatakse elanike arvamusi läbi rakenduse (0)
19. juuni 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Nüüdisaegse linnaruumi kujundamisel peaks olema suur kaal selle ruumi kasutajate ehk elanike arvamustel. Seetõttu on kõik oodatud tutvuma rekonstrueerimisprojektiga AvaLinn rakenduses," kutsus Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus inimesi omapoolseid ettepanekuid esitama. 

Ajaloolise Pika tänava eesseisvaks rekonstrueerimiseks Tallinnas on oodatud elanike arvamused AvaLinn rakenduses.
 
“Projekt hõlmab Pika tänava rekonstrueerimist Olevimäe ja Rannamäe tee vahelises lõigus koos Rohelise turu ja Paksu Margareeta esise alaga. Eesmärk on kujundada tänavaruum ümber, andes rohkem ruumi jalakäijatele ja suurendada vaba aja veetmise võimalusi linnaruumis, säilitades samal ajal ka autodele parkimise ja liikumise võimalused,” ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. 
 
Tänavalõigul Olevimägi – Pagari tänav paigaldatakse teeservadesse sarnaselt Harju ja Viru tänavaga jalakäijate mugavuse huvides graniitplaadid. Seejuures laiendatakse võimalusel ka kõnniteid. Lõigus Pagari tänav – ajalooline Suur Rannavärav hakkavad kõnniteed eraldama sõiduteest uued graniidist äärekivid ning laiendatakse kõnniteed paarisnumbritega majade poolsel tänavaserval. Rannaväravast kuni Rannamäe teeni tähistatakse ajalooline linnamüür mustade täringukividega.
 
“Nüüdisaegse linnaruumi kujundamisel peaks olema suur kaal selle ruumi kasutajate ehk elanike arvamustel. Seetõttu on kõik oodatud tutvuma rekonstrueerimisprojektiga AvaLinn rakenduses ning esitama selle kaudu ka omapoolseid ettepanekuid või kommentaare,” ütles Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. 
 
Projektiga saab AvaLinnas tutvuda kuni 29. juunini. Eskiislahenduse koostaja on ViaVelo Inseneribüroo OÜ.x
Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.