"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Vaata, kuhu minna algaval jaaninädalal (0)
20. juuni 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Tänavu Tallinnas suuremaid jaanitulesid ei korraldata, kuid algaval nädalal on võimalus külastada näiteks Stroomi rannas laata, jalutada linnamüüril, vaadata mürktaimede näitust ja teha muudki põnevat.

Stroomi rannas saab esmaspäeval laadale minna

Suur jaanipäeva laat kestab Stroomi rannas (Pelguranna 58) 22. juunil kella 15 – 20 ja pakub rikkaliku kaubavalikut suurtele ja väikestele. Kes soovib laadal oma tooteid müüa, saab koha broneerida aadressil laat@domino.ee . Korraldaja Domino OÜ, tel 5292635.

Nõmme kultuurikeskus ootab jaanipäevaks linnaelanike mälestusi
Oktoobris tähistab Nõmme kultuurikeskus 75. sünnipäeva ning kutsub linnaelanikke üles kirja panema ning saatma kultuurikeskusega seotud mälestusi. Mälestused palutakse vabas vormis kirja panna, lisada võimalusel ka pildimaterjal ning saata need koos oma kontaktandmetega aadressil Turu plats 2, Tallinn või e-kirjaga: post@nommekultuur.ee.

Kodulinna maja juhib linnamüürile 

Alates 8. juunist iga päev kella 10–19 saab Kodulinna majast  (Gümnaasiumi 3) minna linnamüürile ja kolme torni. Majas saab mängida lauatennist ja koroonat. Lisainfo tel 507 9565.

Solarise keskuses avatud botaanikaaia mürktaimede näitus

Solaris keskuse aatriumis on avatud botaanikaaia rändnäitus Mürktaimed, mis tutvustab Eestis enamlevinud mürktaimi, võimalikke mürgistusnähte ja esmaabivõtteid mürgistuse korral. Eestis kasvab looduslikult umbes sada liiki rohkem või vähem mürgist taime. Mürktaimede näitus jääb Solaris keskuse aatriumis külastajatele avatuks kuni 18. juunini.

Loomaaia hilisõhtusi ekskursioone juhatavad asjatundlikud giidid

Huvilised saavad põneval ringkäigul oma silmaga uudistada elu öises loomaaias ja giidide juhatusel saada ülevaate loomaaiaasukate käitumisest, elupaigast, toitumisest ja paljust muust. Ekskursioonid algavad teisipäeviti ja neljapäeviti kell 21 ja kestavad ligi kolm tundi. Grupid alustavad lääneväravast (Ehitajate tee 150) ja põhjaväravast (Paldiski mnt 145). Eesti keeles  2., 4., 9., 11., 16., 18., 25. ja 30. juunil ning 2., 7. ja 9. juulil. Pileteid saab soetada ainult Piletilevist, täispilet 26 eurot ja sooduspilet 13 eurot.

Linnamuuseum näitab Tallinna kujunemist 

Näitusele on kaasatud arheoloogiline materjal Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogust, võrdluseks on toodud esemeid Tartust ja Riiast. Kunstnik Jaana Ratas, kuraator Erki Russow. Näitus on avatud kuni mai 2021. Kõigi linnamuuseumi näituste kohta saab teavet siit

Lauluväljakul algavad suvekontserdid juulis 

Kolmel õhtul astuvad publiku ette armastatud Eesti muusikud. 2. juulil  2 Quick Start, 3. juulil  Nublu ja 4. juulil Karl-Erik Taukar.

Laululava suvekontserdite piiratud kogus piletid on müügis Piletilevi keskkonnas. Laulukaare alla eraldatakse 2+2 reeglitega kohad, kus avaneb parim vaade lavale.

Lauluväljakul toimub juulis ka mitmepäevane muusikafestival, kus esinevad kodumaiste artistid. 

Summer in the City toob 7.-12. juulini muusikud internetikeskkonnast nende loomulikku asupaika, lavale. Festivali avab 7. juulil Dagö, kes esitleb oma uut kauamängivat Küte. Veel astuvad lavale Trad.Attack!, Smilers, Noep, Lenna ja Reket. Piletid Piletilevist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.