"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestis elavate Ukraina kodanike arv on kümne aastaga kahekordistunud (4)
03. juuli 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Rahvastikuregistri andmetel elas 1. juuli seisuga Eestis 10 968 Ukraina kodanikku. Käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 10 400 Ukraina kodanikku ning eelmise aasta 1. jaanuari seisuga 9771 Ukraina kodanikku.

Rahvastikuregistri andmetel elab Eestis ligi 11 000 Ukraina kodanikku, vahendas BNS. Kümne aastaga on Eestis elavate Ukraina kodanike arv kahekordistunud.

Rahvastikuregistri andmetel elas 1. juuli seisuga Eestis 10 968 Ukraina kodanikku. Käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 10 400 Ukraina kodanikku ning eelmise aasta 1. jaanuari seisuga 9771 Ukraina kodanikku.

2010. aasta 1. juuli seisuga elas Eestis 5087 ning 2015. aasta 1. juuli seisuga 6622 Ukraina kodanikku. Seega on viimase kümne aasta jooksul Eestis elavate Ukraina kodanike arv kahekordistunud.

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ühiselt raudteekeeles
4. juuli 2020 07:31
Lugupeetavad ilmselt ukrainlaste ümberasumine Eestisse saab hoogu vaid juurde ja meie peame arvestama võimaliku raudteekeelsusega ühise raudteekeelega ühendamas kõiki. Kuid kas eestlased seda soovivad on valmis omaks võtma raudteekeelset Eestit? Elik kujundlikult Karl Genrihh on jälle tagasi ja kui mitte Karl Genrihh isiklikult siis Antooša otse Kõigekõrgema kõrvalt. Nii või tarmukad "maasikakasvajatad" kas soostume jõulise u kraiinastumisega tegelt raudteekeelsusega? Järsku on vaja Marti ja äärmiselt jõulist Marti? Teisalt kopsakas töömees saab Ukrainas 200 eurot õblakam vast 150 eurot. Eestis saab seega igati korraliku töömurdja põllale lauta ehitusele 1000 euro eest vähemalt senini mingil hetkel taks mõneti võib tõusta. Tajub vahet? Raudteekeeles.
ilmselt Ukraina laguneb
3. juuli 2020 21:49
Tundub pikka pidu Ukrainas pole sovettiressurss varastatud ja piirkonnad löövad lahku igaüks vaatab kuidas saab hakkama. Donbass oma relvajõudude nn rahvamiilitsa abil taastab oma oblastite piirid abiks vajadusel vene vabatahtlikud ja kihutab bandeerad tagasi Lääne-Ukrainasse. Läheb lahti eripiirkondade omavaheliseks võitluseks ja momendil ametis istuv president Ze ei suuda ühtset riiki hoida. Ja seega Eestisse tuleb pakku ja tööle rohkem ukrainlasi mingil hetkel pere kaasa...On mõtlemist Eesti poliitikuil tõsine värk hoolimata suurest sümpaatiast sõltumatu Ukraina suhtes. Lisaks Euroopal omad mured ja kellel võimalust muretseda mingi kauge Ukrainaga ja keda huvitab.
ega tea midagi
4. juuli 2020 18:34
Sinna võib kolida ümber ka üks Lähis - Ida riik.
Ukraina reaalsus
3. juuli 2020 20:07
Nõuk. Ukrainas elas 52 miljonit tänaseks peaks ametlikult Ukrainas olema 42 miljonit kuid rahvaloendust ei ole läbiviidud 2001. aastast. Mitteametlikult arvestatakse elanikke 35 või 37 miljonit seega oma 15 miljonit ümberasunud kas Venemaale või Euroopa. Suurhulk nn zarobõtšane kes pendeldavad väljamaa ja Ukraina vahel teisiti ära seal ei ela. Kellel võimalus tekkinud siis loomulikult tuleb Eestisse tööle ja hiljem siis ka elama - keel ju sama raudtee näiteks Soomes ja Rootsis, Norras raskem mõneti kohaneda. Kuid tegelt kohanevad sest lihtsalt teist võimalust ei ole inimene tahab süüa. Üldiselt ukrainlast peetakse tööinimeseks kuid kavalaks ja kalkuleerijaks selline hohhol. Ja mõni peab ukrainlase tunnuseks reetlikuks ka sellist arvamust avaldatud. Samas too rahvas tegelt kaheks pool nn muovakeelsed ja pool tegelt venelased vene keeles ka mõtlevad. Momendil põhiline tegelt äraelamine oma pere saaks toidetud näiteks Eestis tööga. Nii on.