"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Põllumajanduskoda korraldab Ukraina töölistele erilennu Eestisse (5)
14. juuli 2020
Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

Ettevõtjad, kes on huvitatud Ukraina töötaja lennutamisest Eestisse, saavad kuni 15. juulini täita vastava ankeedi. Eelistatud on põllumajandustöötajad.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldab lähiajal tellimuslennu Ukraina töötajate lennutamiseks Eestisse, vahendas BNS. 

Koda korraldab Tallinna–Kiievi–Tallinna erilennu enne augusti algust, tõenäoliselt juba järgmisel nädalal, kirjutas koja esimees Roomet Sõrmus sotsiaalmeedias.

Ettevõtjad, kes on huvitatud Ukraina töötaja lennutamisest Eestisse, saavad kuni 15. juulini täita vastava ankeedi. Eelistatud on põllumajandustöötajad. Koja esimehe sõnul on lennu toimumiseks juba piisavalt palju huvilisi.

Pileti hind sõltub lennuki täituvusest, maksimaalselt on see 350 eurot. Kui Ukraina töötajal on lühiajaline töötamine registreeritud kuni 90 päeva, siis ei väljastata viisat ja Eestisse pääseb ainult otselennuga.

Koda korraldab lennu ka Tallinna–Kiievi suunal, oodatud on huvilised sõltumata tegevusalast.

Eesti valitsus lubab alates 6. juulist välistöötajaid Eestisse, kui tööandja on valmis töötajale korraldama COVID-19 viiruse testimise Eestisse saabumisel ja uuesti 14 päeva pärast. Samuti peab töötaja viibima 14 päeva karantiinis ja ei tohi sellel ajal töötada.

Nakatumiskordaja Ukrainas on üle 25 inimese 100 000 elaniku kohta, mistõttu ei ole lubatud avada liinilende Ukraina ja Eesti vahel.

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kalevite kants
15. juuli 2020 11:19
Avatud tööjõu vaba liikumine on sihitud rahvusriigi hävitamiseks.See peaks igale mõtlevale eestlasele selge olema.Muide teenib odav välistööjõud ainult ettevõtja huve.Oma riigi tööjõule ta konkurentsi ei paku sest siin kaob mõiste tähendus ära konkurentsi võimelisest palgast.Nüüd siis on meil valida,kas tahame,et elaksime vabas EV või mingis segasumma,tohuvaba ohus.Kes ei mäleta ajalugu,elab minevikuta ja meie esivanemad ja vabdussõjalased kindlasti riigi õõnestamisega ei lepiks.
u kraiina unistus
15. juuli 2020 06:28
Kõikjal Euroopas on erinevate võõrtöölistega viiruse tõttu probleeme Kataloonias Lleidas, Saksamaal tapamajades, Inglismaal farmides ja muide ääriveeri ka maasikal samas Soomes rahvust ära ei tooda selline Tõejärgne ühiskond. Parem kui kui antud hooajal eriti u kraiinastamisega ei tegelda.
kaks taala per kärss
14. juuli 2020 20:17
Just U kraiina Ülemraada pani kehtima lennureisijaile "õhu maksu" elik kaks taala - just taala- per kärss riigist lahkumise eest lennumassinal. Täpselt sama kui Indoneesia, Kuuba ja Banglade Desh teadmiseks. Taalades ei mingeid grivnasid per kärss.
koroona, tiisikus, leetrid
14. juuli 2020 16:51
Euroopa kõige vaesemas riigis U kraiinas möllavad koroona, tisikus ja leetrid. Värk äärmiselt karm ja lisaks debiilidest juhtkond ja totaalne vaesus. Osati rikas maa tuksikeerata.
kompetentsed organid
14. juuli 2020 11:11
Mingite tüüpide poolt korraldatav askeldamine nn gastarbeiterite ümber Ukraiinast on tegelt lubamatu sisuliselt on täpselt sama juhtumiga Võrkpall on Võrratu elik Saaremaa Lombardia. Ukraina epidemioloogiline olukord on tegelt kohutav ja otse loomulikult nn ametlikul tasemel püütakse olla vait põhiline olla vait. Seega mis muud kui kompetentsed organid töhe ja ei mingit Saaremaa Lombardiat Võrkpall on Võrratu.