"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Brüssel manitseb Euroopa Liitu viiruse teiseks laineks valmistuma (2)
15. juuli 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Läinud kuul nägime liikmesriike piirangumeetmeid tühistamas ja kodanikke naasmas selle juurde, mida ma olen alati nimetanud uueks normaalsuseks, mida kõik väga vajasid," ütles tervishoiuvolinik Stella Kyriakides.

Euroopa Komisjon hoiatas, et kardetud koroonaviiruse teine laine võib kokku langeda talvise gripihooajaga ning tegi liikmesriikidele üleskutse selleks valmistuda, vahendas BNS. 

Euroopa Komisjoni asepresident Margaritis Schinas nentis, et algne vastus epideemiale “ei olnud Euroopa tähetund”, kuivõrd riigid asusid tegutsema koordineerimatult. Ta ütles aga, ühisavalduses koos Kyriakidesega, et nii Euroopa Komisjon kui liikmesriigid on saanud õppetunni ja on järgmiseks haiguspuhanguks paremini valmis.

“Viirus on endiselt meiega,” hoiatasid nad ja lisasid, et tervishoiumeetmed nagu reisipiirangud on võitnud Euroopale aega puhanguks valmistumisel.

Et uute juhtumite arv on osas piirkondadest juba tõusma hakanud, teatasid komisjoni ametnikud reast meetmetest, et haiglad ja riigid suve lõpuks haiguspuhanguks valmis oleks. “Täna tahame maandada riske, mis seonduvad COVID-19 ja hooajalise gripi kooseksisteerimisega järgmisest sügisest. See on esimene kord, kui need kaks tsüklit kokku langevad,” ütles Schinas, kelle portfellis on Euroopalik eluviisi edendamine.

“Me ei taha näha koordinatsiooni puudumist, mis iseloomustas meie liikmesriikide esialgset vastust pandeemia algul,” lausus  ta.

Volinike sõnul ei taha nad ka naasmist üldiste sotsiaalsete ja äriliste seisakute juurde, mis bloki majanduslangusse heitsid, ent nad manitsesid ettevaatlikkusele. “Läinud kuul nägime liikmesriike piirangumeetmeid tühistamas ja kodanikke naasmas selle juurde, mida ma olen alati nimetanud uueks normaalsuseks, mida kõik väga vajasid,” ütles Kyriakides.

“Ent nagu me teame ja näeme, teatavad liikmesriigid väiksematest ja suurematest kohalikest haiguspuhangutest. Seega oleme täna siin ütlemaks, et ettevalmistumine on võti, eriti enne sügis- ja talvekuid,” sõnas ta.

Euroopa oli vahepeal pandeemiast enim räsitud maailmajagu. Praegu on Euroopas viiruse tagajärjel surnud 203 507 inimest ja nakatunud 2 873 277.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

katk Leetu
16. juuli 2020 07:06
Tegelased usbekkidest gastarbeiterid jõudsid Läti kaudu Leetu ja laotab katku rammusalt laiali. Wuhani viiruse puhul Ida-Euroopa tegelt elas tolle sovetti ressurssi toel kuid too ressurss lõputu ei ole. Elik kõik võimalik sanitaarepidemioloogiateenistuse taastamiseks ja tugevdamiseks viirused ei jää tulemata ei Leedus, Lätis ja ka Eestis. Ja ei mingeid võõrtöölisi katkuajal.
tootmine
15. juuli 2020 19:04
Koheselt taastada meditsiinivahendite tootmine Euroopas ja otse loomulikult tollid paika. Elik osa meditsiinitarvikeist toota Euroopas ja osa Hiinas ning Indias ja teistes Idamaades. Elik ei mingit punahiinlase tagumendi lakkumist eurooplane ei ole ränga puudega olematu mõistusega ajupuudega olend.