„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Tänavu on mitmed Viimsi valla investeeringud seotud just Prangli saarega (0)
15. juuli 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Peame väga oluliseks, et sadama piirkonnas oleks jätkuvalt võimalik korraldada teatrietendusi, kontserte ning muid kultuuri- ja rahvaüritusi," ütles  Viimsi vallavanem Illar Lemetti. 

Prangli saarel toimuvad igal suvel erinevad põnevad kultuuriüritused, etendused, ekskursioonid ja palju muud toredat. Selleks, et ka järgnevatel suvedel saaks Pranglil suveüritusi korraldada, eraldas Viimsi vald teise lisaeelarvega Prangli laululavale varikatuse ehitamiseks lisaraha. Senise kuuri lammutustööd algavad 20. juulil ja kestavad eeldatavasti kuni 31. juulini 2020. Väiksemaid investeeringuid on kavas veel teisigi.

Prangli sadamasse rajatakse vahemikus 13.- 15. august reisijatele vana töökoja asemele moodulhoone kahe majaga, kus asub ootepaviljon reisijatele ja saunamaja. Ootepaviljonis saab mõnusalt aega veeta ning vajadusel ka vihma eest peitu minna. Töökoda on amortiseerunud ja seda ei ole enam võimalik kasutada pealtvaatajatega ürituste korraldamiseks.

“Turistide saarele toomisel on tähtsat rolli mänginud Annika Prangli eestvedamisel sadamas korraldatud kultuuriüritused. Peame väga oluliseks, et sadama piirkonnas oleks jätkuvalt võimalik korraldada teatrietendusi, kontserte ning muid kultuuri- ja rahvaüritusi. Seetõttu ongi eelarvest eraldatud lisaraha laululava pealtvaatajate alale varjualuse ehitamiseks,” ütles Lemetti.  

“Mul on hea meel, et Lemetti on kompromissidele ning uutele lahendustele avatud ning toetab kultuurisündmuste jätkumise võimalikkusele kaasa mõtlemist. Sadamakuurist on kõigil loomulikult ütlemata kahju, kuid keskendume pigem uutele algustele ja võimalustele järgnevatel kultuurisuvedel,” sõnas Prangli saarel kultuuriüritusi korraldav Annika Prangli.  

Laululava juurdeehitusprojekti projekteerija on Con Arte OÜ, juurdeehituse projekt valmib 2020. aasta sügisel, peale seda on võimalik alustada ehitushankega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.