"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! EL toetab 10 miljoniga Tallinna-Helsingi mereühenduse arendamist (0)
20. juuli 2020
Albert Truuväärt

Euroopa Liit (EL) toetab 10 miljoni euroga Tallinna-Helsingi mereühenduse infrastruktuuri arendusprojekti Twin Port 4.

Tallinna ja Helsingi sadamad saavad koostööprojektis toetust Euroopa Ühendamise Rahastu programmist (CEF) infrastruktuuri investeeringuteks. Planeeritud investeeringute kogumaht on 33 miljonit eurot, teatas Tallinna Sadam.

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm märkis pressiteates, et Twin Port 4 investeeringud on suunatud nii Tallinna-Helsingi kui ka Muuga-Vuosaari laevaliikluse arendamiseks ning seotud Tallinna Sadama kestliku arengu eesmärkide elluviimisega.

Tegu on neljanda Twin Port projektiga. Esimesed kaks keskendusid Tallinnas D-terminali ja Helsingis Lääne-terminal 2 arendamisele, Muuga-Vuosaari liini avamisele ja LNG-d kütusena tarvitava reisiparvlaeva Megastar liinile toomisele.

Twin Port 3 projekt, mida praegu ellu viiakse, keskendub Tallinna-Helsingi laevaliini liiklusega kaasnevate keskkonnamõjude vähendamisele sadamates ja nende ümbruses rajades muuhulgas automaatsildumise võimekuse ning kaldaelektri kasutamise võimalused nii Tallinna Vanasadamas kui ka Helsingi Läänesadamas.

Neljanda jätkuprojektiga jätkavad sadamad infrastruktuuri investeeringute tegemist nii Tallinna kui Helsingi sadamates, aga ka Muuga-Vuosaari liini arendamiseks. Viimati mainitud liinil ehitatakse muuhulgas mõlemasse sadamasse kahekordsed rambid, mis võimaldavad kiiremat ja mugavamat sõidukite, eelkõige veokite laevale peale- ja mahasõitu.

Muuga sadamas rekonstrueeritakse ühe kai esimese korruse ramp ning ehitatakse uus teise korruse ramp. Tallinna Sadam soovib olulise osa kahe riigi vahel kaupa vedavatest raskeveokitest suunata Tallinna Vanasadamast Muuga sadamasse.

Projekti tulemusena rekonstrueeritakse Tallinna Vanasadamas D-terminalist laeva kulgevad reisijate koridorid ning muuhulgas lisatakse nende katustele päikesepaneelid, et kasutada oma tegevuses rohkem taastuvenergiat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.