"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Eesti mineraalvesi läheb Hiinasse kaubaks (0)
22. juuli 2020

"Siinne kõrge kvaliteet ja stiilne pakend on võimelised võtma ka seal turuosa. Ambitsioon on suur, kuid ilma selleta pole üldse mõtet tänapäeval ekspordile mõelda," ütles Haage Joogid OÜ juhatuse liige Vello Oselin.

Haage Joogid OÜ ja Hiina ettevõte Hubei Salt Group sõlmisid pikaajalise koostöölepingu Eestis villitava loodusliku mineraalvee tarnimiseks Hiina turule, vahendas BNS.  

Lepingupartnerid võtavad sihiks nii hotellide, restoranide ja toitlustuse sektori (HoReCa) kui ka interneti hulgimüügikanalid ning aastaks 2024 planeeritakse 630 konteineri lähetamist sealsele turule, teatas Haage. Tehingu rahalist mahtu pooled ei avalikusta.

Oselini sõnul on Hiina turul partnerite leidmisel olnud toeks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning kuigi pandeemia tõttu liikus läbirääkimine täielikult netiplatvormidele, ei olnud see takistuseks lepinguni jõudmisel.

“Hakkame esialgu Hiina turule tarnima Eesti turule toodetud pakendis tooteid, kuid hulgipakendite puhul järgime juba sealse turu eripärasid ja soove. Näiteks oodatakse, et pakendid oleksid kullerteenuse jaoks võimalikult praktiliselt valmistatud – antud turul on sellel väga suur osakaal,” lisas Oselin. 

Hiina turule hakatakse tarnima nii karboniseeritud kui karboniseerimata Haage looduslikku mineraalvett 0,5-liitristes ja 1-liitristes PET-pudelites kui ka 0,33-liitrises klaaspudelites. 

Oselin märkis, et Hiina puhul on tegemist tiheda konkurentsiga ja kasvava turuga. “Samas usume, et siinne kõrge kvaliteet ja stiilne pakend on võimelised võtma ka seal turuosa. Ambitsioon on suur, kuid ilma selleta pole üldse mõtet tänapäeval ekspordile mõelda,” kommenteeris Oselin.

Haage mineraalvesi tuleb Haage külas, Tartu maakonnas asuvast puurkaevust. Haage Joogid OÜ on kohalikul kapitalil põhinev ettevõte, mis loodi 2012. aastal ning kuulub Silikaat Grupi koosseisu. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.