"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mölder: reeglitele vilistajaid tuleks karmimalt karistada (2)
29. juuli 2020
Mats Õun

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder leiab, et inimeste vastutustundetu käitumise puhul peaks järgnema karmim karistus kui väike rahatrahv.

“Kuuldes kuidas koroonaviirusesse nakatunud inimesed külastavad rahumeeli ööklubisid, avalikke üritusi ning sõna otseses mõttes vilistavad Terviseameti korraldustele, siis sellised inimesi tuleks võtta karmimalt vastutusele,” ütles Mölder. “Nagu näha, siis selline sümboolne trahv inimesi mõtlema ei pane ning eriti kurvaks teeb asjaolu, et Terviseamet ja arstid teevad pingutusi Eesti puhtana hoidmiseks, aga vastutustundetu käitumine nullib selle hetkega.”

Keskerakonda kuuluva poliitiku sõnul saab inimene Itaalias trahvi, kui ta ei kanna maski, meil võib aga haigusnähtudega inimene kõndida ringi ja külastada meelelahutusasutusi. “Karistus sellise teo eest peab olema ilmne, et inimesed hakkaksid vaatama viimaks ka enda ninaesisest kaugemale. Kaalul on kogu riigi ja siin elavate inimeste heaolu, sellega mängimine pole aktsepteeritav,” ütles Mölder.

“Kevad oli raske ning sellest olukorrast välja tulemiseks nähti kõvasti vaeva, kahjuks ei pääsenud me ilma ohvriteta. Praegu valitsevat head seisu ei tohi käest anda – selleks peavad kõik inimesed aga andma endale aru ja Terviseameti poolt kehtestatud reeglitest kinni pidama,” ütles Mölder.

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

koroona
31. juuli 2020 12:52
Ei ole küll meditsiini ala inimene kuid tundub,et mingit kaitset siiski maski kandmine annab.Seega tuleks siiski kehtestada ühistranspordis ja üldse rahvarohketes kohtades jälle maski kandmine.Samuti peaks jälle alustama testimist riiki saabujatele ja positiivse tulemuse saaja,peaks ise kandma ravikulud.Sest inimesed peaksid hakkama ise hüvitama ravikulud kui teadlikult ja tahtlikult oma hoolimatu käitumisega tekitavad nakatumisi reisimistega.
Feja Räim
30. juuli 2020 06:23
Maski peab oskama kasutada. Ühistranspordis tavaline mask ei päästa selle kandjat, sest viirus tuleb sellest kohe läbi. Internetis on näha olnud, et Euroopas ja Venemaal on maske valesti kasutatud, seda on kurb näha. Videotes oli näha, kuidas niigi lämbuvatel koroonahaigetel olid koroonapalatites ikka maskid ees ja meedikud käisid ringi vaid kirurgimaskides, mis neid ju ei kaitsnud. Oli näha ka politseinike ja proovivõtjaid kirurgimaskides. See oli ehmatav pilt. Nad ju kõik nakatusidki. Sellest ka tohutu suremus. Tavaline mask on ühistranspordis mõttetu, see saastub kohe ja seda käega puudutades hakkab inimene käega pisikuid ümbrusesse edasi levitama. Aitab ainult distants.