"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO: Jalgpallihuvilisi lapsi oodatakse suvistesse päevalaagritesse (0)
31. juuli 2020

"Sport ja vaimsed asjad on tasakaalus - kui terve päev sporti teha, siis väsib ka ära ja ei jõua enam," selgitas jalgpallitreener Vahur Kiis, et sport ning teaduskultuur ja õppimine käivad kordamööda.

Rannavärava staadionil toimuvad viiepäevased laste spordi- ja teaduslaagrid, kus 7-12-aastased poisid ja tüdrukud saavad osa aktiivsest spordiprogrammist ning vahepeal koguda ka uusi põnevaid teadmisi.  

“Sport ja vaimsed asjad on tasakaalus – kui terve päev sporti teha, siis väsib ka ära ja ei jõua enam,” selgitas Kiis, et sport ning teaduskultuur ja õppimine käivad kordamööda. “Nad suudavad täpselt keskenduda ja õppida nii palju kui vaja. Lisaks on siis sporditrennis ka energiat piisavalt.”

Iga laagripäev algab ja lõppeb spordiga, peamiselt mängitakse jalgpalli. Päeva keskel tehakse näiteks lähemalt tutvust elektriga ja õpitakse tundma kosmose salapärast maailma. Järgmine sama programmi ja kestvusega laager algab 3. augustil ning 10. augustist hakkab pihta laste spordi- ja ajaloolaager.  

“Umbes sarnane laager ehk on spordilaager ja samas ka kultuur, kus külastatakse erinevaid muuseume. Ajaloomuuseum, meremuuseum ja veel teised muuseumid käiakse läbi. Seal tutvustavad giidid ekspositsioone ehk suurepärane laager, kus on sport ja haridus täpselt õiges vahekorras,” tõdes Kiis. 

“Siin on väga äge olnud, tahaksin isegi kauemaks jääda,” tõdes laagri osaleja Armin, et temale meeldib kõige rohkem trenni teha.

Liisa rääkis, et temale meeldib laagris kõige rohkem mängida jalgpalli. “Teadustunnid on ka vinged,” ütles ta. 

Laagris osalemiseks tuleb kirjutada meiliaadressile info@jkvolta.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.