"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tartu klubides hakatakse kehatemperatuuri mõõtma (0)
05. august 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

Klubid järgivad hoolikalt külastajate hajutamise reeglit, milleks kaastakse vajadusel täiendavat meeskonda. Külastajate tervise kontrollimiseks mõõdetakse ka nende kehatemperatuuri.

Tartu leppis linna suuremate ööklubide esindajatega kokku hea tahte põhimõtted, millest meelelahutusasutused olid valmis koroonaviiruse leviku tõkestamise eesmärgil kinni pidama, vahendas BNS. 

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul lepiti ühesugused hea tahte põhimõtted kokku ööklubidega Maasikas, Vabank, Shooters, Level ning kultuuriklubiga Naiiv, kes andsid lubaduse suhtuda tekkinud olukorda äärmise tõsidusega ning anda endast parima viiruse leviku tõkestamiseks.

Klubid lubasid hoolikalt järgida külastajate hajutamise reeglit, milleks kaastakse vajadusel täiendavat meeskonda. Külastajate tervise kontrollimiseks mõõdetakse ka nende kehatemperatuuri. Samuti nõustusid klubid jätkuvalt tõsiselt jälgima, et alkoholi ei saaks osta joobes inimesed.

Kahe järgneva nädala jooksul  ei lase leppega ühinenud klubid sisse rohkem kui 200 inimest. Samas enamike eelmainitud klubide puhul on inimeste arv tunduvalt väiksem, näiteks Levelis 50 inimest jaShootersis 100 inimest.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul seostatakse koroonapuhangut Tartus mitme meelelahutusasutusega. “Seetõttu pidasime õigeks leppida kokku reeglites, et kaasa aidata olukorra lahendamisele. Selleks tuleb kõikidel – nii ööklubi pidajatel kui ka külastajatel, ühiselt pingutada ja vastutustundlikult käituda,” lisas Klaas.

Leesi sõnul on hea koostöö klubidega lootustandev, et viiruse levikule Tartus saab piiri panna. “Meie eesmärk ei ole Tartu ööelu välja suretada – väga oluline on, et kaitstud oleks inimeste tervis ja elaks ka ettevõtlus.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.