"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Arhitektuurimuuseumis on näitus eelmise sajandi suvilatest ja puhkamisest (1)
17. august 2020

"Väga paljudel on mälestusi sellest, kuidas nad käisid talve spordipäevadel või veetsid suve looduskaunites kohtades. See näitus on kindlasti nostalgianäitus majadest, mida toona puhkamiseks ehitati," tutvustas näituse kuraator Triin Ojari. 

Eesti Arhitektuurimuuseumis avatud näitus puhkamisest ja puhkusekultuurist 20. sajandil keskendub sõjajärgsele perioodile ja nõukogude ajale, taaselustades meist paljudes lapsepõlve ja noorusaja mälestusi.  

 

“Siin on sissejuhatus ka 20. sajandi alguses olevasse Eesti Vabariigi perioodi, kui puhkamine tuli esimest korda moodi ehk kui inimesed said esimesed vabad nädalavahetused ning kui tekkis mõiste “palgaline puhkus” ning spetsiaalsed ruumid, mis olid puhkamiseks mõeldud,” tutvustas Ojari.

Näituse teine pool räägib asutuse puhkebaasidest ja kollektiivsetest puhkamise üritustest. “Väga paljudel on mälestusi sellest, kuidas nad käisid talve spordipäevadel või veetsid suve looduskaunites kohtades mere või järve ääres. See näitus on kindlasti nostalgianäitus majadest ja ruumidest, mida toona puhkamiseks ehitati,” tutvustas Ojari. 

“Kohtusime päris mitme alustava suvilaomanikuga, kes olid teadlikult ostnud endale nõukogudeaegse heas korras ja stiilse suvila. Nad hindasid ning väärtustasid seda ning võtsid meiega ise ühendust, et me tuleks ka nende maja pildistama,” rääkis Ojari. 

Näituse juurde kuulub ka arhitektuurimuuseumi terrassile püstitatud kasvuhoone, kus sirguvad tomatid ja kurgid, mille esimest saaki sai muuseumirahvas hiljuti imetleda. 

“Me kutsume nii ekskursioonidele näitusele kui ka ringsõidule Virumaa kanti, kus saab vaadata seni alles olevaid ja heas korras suvilaid ning puhkebaase,” ütles Ojari.

Näitus suvilatest ja puhkusekultuurist jääb avatuks 29. novembrini.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
17. aug. 2020 17:56
Sel teemal ka viimases LP-s.