"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Justiitsminister kahetseb Mikk Pärnitsale auhinna andmist (1)
19. august 2020
Mats Õun

"Ma usun, et Pärnitsat vägivallaennetuse auhinna vääriliseks pidanud komisjon hindas tema ja Marianne Ubalehti panust seksuaalse ahistamise ja naistevastase vägivalla teadvustamise osas ühiskonnas," rääkis justiitsminister Raivo Aeg.

Aeg avaldas kahetsust, et komisjon määras vägivallaennetuse auhinna Mikk Pärnitsale, vahendas BNS. 

Aeg kirjutas oma Facebooki leheküljel, et komisjon valis vägivallaennetuse auhinna saajateks inimesed, kes on ühel või teisel moel aidanud kaasa inimkaubanduse ja naistevastase vägivalla ennetamisele. 

“Ma usun, et [Mikk] Pärnitsat vägivallaennetuse auhinna vääriliseks pidanud komisjon hindas tema ja Marianne Ubalehti panust seksuaalse ahistamise ja naistevastase vägivalla teadvustamise osas ühiskonnas. See on kahtlemata oluline, kuid see ei vabasta teda vastutusest käituda lugupidavalt ning ammugi mitte ei vabasta see teda hoidumast vägivallast Eesti perede vastu,” kirjutas Aeg.

“Eile [teisipäeval] aga pidin ma auhindade üleandmisel kuulma mulle täiesti vastuvõetamatut Mikk Pärnitsa sõnavõttu, milles ta väitis, et traditsiooniline perekond on vägivallapesa ja lapsele kõige ohtlikum koht. Sellised räiged sildid ja süüdistused on täiesti vastuvõetamatud ja lubamatud,” kirjutas Aeg.

Aeg nentis, et on perekondi kus lapsi, emasid või ka isasid väärkoheldakse. “Kuid kas on õiglane laiendada seda mudelit tervele ühiskonnale?” küsis minister.

“Perekonna ja ühiskonna alustalade ründamine pidulikul üritusel, kus tunnustatakse neid, kes on panustanud selle nimel, et Eesti ühiskond oleks turvalisem ja parem paik, heidab varju kõigile auhinnasaajatele. Ma mõistan sellise käitumise täielikult hukka ja kahetsen, et komisjon valis Mikk Pärnitsa auhinnasaajate sekka,” kirjutas Aeg. “Kohutavad inimesed võivad teha häid asju, kuid paraku teevad nad ka kohutavaid asju.”

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lisaja
19. aug. 2020 18:35
https://www.eesti.ca/eve-parnaste-jalk-kas-saab-veel-sohu-vajuda-ilmselt-saab/article56926