"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ööpäevaga lisandus 20 koroonapositiivset testi (0)
20. august 2020
Ilja Matusihis

Harjumaa üks juhtum on sisse toodud Tšehhist, neli ülejäänud juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on tänahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 185 inimest.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 885 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 20 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus viis positiivset testi tulemust Harjumaale (neli Tallinna) ja kaks Tartumaale (kõik Tartu linna), 12 Ida-Virumaale ning ühel positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa üks juhtum on sisse toodud Tšehhist, neli ülejäänud juhtumi nakatumise asjaolud on veel täpsustamisel. Kokku on tänahommikuse seisuga terviseameti Põhja regionaalosakonna poolt aktiivsel jälgimisel 185 inimest. 

Tartumaale lisandunud juhtumite puhul on tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega. Tartumaal on tänahommikuse seisuga aktiivseid koldeid neli: perekondlik kolle – viis haiget, mis sai võimaliku alguse Auras toimunud ujumisvõistlustelt, Vabanki puhang 37 nakatunuga, Naiivi puhang 21 nakatunuga ja Shootersi puhang 19 nakatunuga. Lõuna regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 210 inimest. 

Ida-Virumaa 12 juhtumi puhul on kõik seotud baariga Jõhvi Kelder. Haigestunud on kaheksa baari külastajat, kolm nende pereliiget ja kaks isikut on nakatunud töökohas. Kokku koldes hetkel 13 inimest. Ida regionaalosakonna poolt on aktiivsel jälgimisel 142 inimest. 

Haiglaravil on 10 inimest

Tänaseseisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju ei saadetud ühtegi inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 3. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit  387 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2009 inimest. Neist 1 531 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 478 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 7,9.

Eestis on kokku tehtud enam kui 138 tuhat esmast testi, nendest 2 227 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa siit

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

• Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.

• Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.

• Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.

• Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.

• Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.

• Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.

• Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

• Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.

 

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.