"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Pirital tähistatakse Läänemere päeva jalutuskäiguga (0)
22. august 2020
Ilja Matusihis

Järgmisel neljapäeval, 27. augustil tähistatakse Eestis esimest korda Läänemere päeva, millele paneb Tallinnas punkti õhtune jalutuskäik Pirital, teatas linnaosavalitsus.

“Koostöös keskkonna- ja kommunaalameti, botaanikaaia ja Kadrioru pargiga on Tallinnas Läänemere päeva tähistamiseks kokku pandud mitmekesine ja huvitav programm, mille lõpetab õhtune jalutuskäik mööda Pirita randa,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat ja täpsustas, et jalutuskäik saab alguse Pirita jõe suudmest ning üheskoos minnakse Meriväljani.

“Jalutuskäik algab kell 19 ja kestab orienteeruvalt kaks tundi. Jalutuskäigul räägitakse Pirita looduslikust eripärast ning piirkonnas kaitse all olevatest objektidest nagu rändrahnud, puud, taimed. Selge ilma puhul saab nautida imeilusat päikeseloojangut. Jalutuskäigule on oodatud igas eas inimesed,” tutvustas Liinat.

Pirita jalutuskäigu giid on loodusmatkajuht ja dendroloog Martin Suuroja. Pirita jalutuskäigule saab registreeruda leheküljel www.tallinn.ee/rus/Vorm-Ohtune-jalutuskaik-mooda-Pirita-randa.

Läänemere päeva sündmused Tallinnas kestavad kogu päeva, kavas on ekskursioonid, keskkonnaharidusprogramm, jalgratta- ja jalutusretked. Läänemere päeva Tallinna programm on osa järgmise aasta Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideerimise suvisest programmist. 

Läänemere päeva tähistamist alustati eelmisel aastal Helsingis John Nurmineni sihtasutuse algatusena. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas. Rohkem infot Läänemere päeva tegevustest leiabki peakorraldaja Soome Instituudi veebilehelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.