"Inimene peaks saama pühendada end lihtsalt oma elu elamisele. Linnaasutused peaksid olema heas mõttes justnagu nähtamatud – osutades linnakodanikule teenust nii, et nad ise meeldegi ei tule."

Tallinna linnasekretär Priit Lello
Läänemere päeval oodatakse lapsi Lennusadamasse (0)
25. august 2020
Eesti Meremuuseum

Vesilennukite angaaris loetakse ette katkend Meremuuseumi ja Tammerraamatu koostöös ilmuvast uuest lasteraamatust "Ümarmudil otsib kodu", mille autoriks on Katrin Väljataga. 

27. augustil kell 10–11.30 kutsub Eesti Meremuuseum Lennusadamasse lapsi ettelugemis- ja meistardamishommikule, kus räägitakse, miks on Läänemeri nii eriline.

Vesilennukite angaaris loetakse ette katkend Meremuuseumi ja Tammerraamatu koostöös ilmuvast uuest lasteraamatust “Ümarmudil otsib kodu”, mille autoriks on Katrin Väljataga. 

Seejärel räägitakse, mis on mereprügi ja mis on kultuuriväärtus ning järele saab proovida allveejoonistamist. Video vahendusel saab kuulda Jan Uuspõldu lugemas muumide seiklustest Läänemerel.

Lapsi suunab muuseumis ümarmudil Ülo, kes on oktoobris avatava näituse “Tundmatu ookean. Läänemeri maailmameres” maskott. 

“Eesti Meremuuseum ühineb heal meelel Soome Instituudi algatusega, et pöörata tähelepanu Läänemere seisukorrale,” ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen. “Keskkonnahoiu ja kliimamuutuste probleemide teadvustamiseks oli meremuuseum partneriks ka Antarktika avastamise 200. aastapäeva märkival ekspeditsioonil. Lähitulevikus, 17. oktoobril avame maailmamerest rääkiva näituse, millest osa tuleb Ameerika Loodusloomuuseumist ja osa oleme koostanud koos Eesti teadlastega,” lisas Dresen. 

Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga Tallinnas.

Lennusadama sündmus Facebookis

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.