"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Tallinna uudised 24.08.2020 (0)
25. august 2020

Vaata järgi, millest põnevast räägiti eilses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Mupo sai kasutusse uued hübriidmaasturid

Mupo vahetab oma masinapargis välja 13 sõidukit. Uueks valikuks osutusid hübriidmaasturid, mis pidulikult Amserv Auto poolt üle anti.

“See on esimene kord, kui oma masinaparki hübriidautod soetame. Loodan, et Toyota hübriidid peavad igapäevaselt kasutuses olevate tööautodena kenasti vastu ja saame tulevikus kaaluda ka teiste autode väljavahetamist,” rääkis Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

Loe autode kohta lisa siit.

Tallinna Sadam jätkab ümberehitustega 

Tallinna Sadamal on kavas ehitada kruiisilaevade kai lähedale avatud basseinid. Suure tõenäosusega tehakse seda koos mõne erafirmaga.

“Plaanis on tuua linn sadamasse, varasemast sadamaalast kujundada atraktiivne linnakeskus ning defineerida ära sadamategevuseks vajalik ala,” selgitas Tallinna Sadama kinnisvara ärisuunajuht Piret Üts.

Loe plaani kohta rohkem siit

Algasid Lasnamäe Päevad

Lasnamäe linnaosa tähistab sünnipäeva. Selle raames on võimalik nädala lõpuni osa võtta meelelahutuslikust ning ajaloolisest programmist.

“Ürituste ajal on võimalik tutvuda nii piirkonna eri paikade ajalooga kui ka lõbutseda pere ja sõprade seltsis. Meil on hea meel näha meie üritustel nii linnaosa elanikke kui ka külalisi,” ütles Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet. 

Loe teema kohta rohkem siit

Uued arengud seoses koroonaviirusega

Koroonaviirus ei ole kuskile kadunud ja endiselt kardetakse uut lainet. Just seetõttu on hakatud mängima mõttega, et teatrit või restorani külastades tuleks oma visiit registreerida.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsleri Maris Jesse eile Eesti Päevalehes ilmunud intervjuust jäi muu hulgas silma mõte, et riigi tasandil on hakatud uurima võimalusi isikustada restorani- ja teatrikülastajad, et terviseamet saaks pärast haiguskolde tuvastamist inimestega tagantjärele kiiremini ühendust võtta.

“Taolisel sammul on kindlasti ka majanduslik mõju, ehk siis hulk inimesi lihtsalt loobub toidukohtadesse minemast. Miks siis toidukoht halvem on kui pood? Või ühistransport? Igal juhul on selline samm sektorile kahjulik,” kommenteeris Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Maarika Liivamägi riigi plaani hakata isikustama restoranis ja teatris käimist.

Loe teema kohta rohkem siit

Klassikaline muusika pealinnas

Tallinn on sel nädalal täis klassikalist muusikat. Toimub juba tuntud ja teatud Tallinna Kammermuusika Festival, alguse sai ka uhiuus Festival Kratt, mis on esmakordselt suunatud koolielalistele muusikutele.

Laupäeva, 29. augustini oodatakse muusikasõpru XVI Tallinna Kammermuusika Festivalile “Põhjala perspektiivid”, sel nädalal on kavas viis temaatilist kontserti. Homme pakub Katariina kirikus elevust kontsert “Hirmulood”.

“Näeme Eestis üliharva just praegu maailmalavadel tegutsevaid kuulsaid muusikastaare, kelle hääl on kõlanud kuulsates ooperimajades,” tõdes festivali korraldava Muusikute fondi BLMF juhataja Pille Lill.

Loe ürituste kohta rohkem siit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.