"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Hooletu koeraomanik lasi mupo hea plaani põhja (0)
26. august 2020
Ilja Matusihis

Tänase rahvusvahelise koerapäeva puhul otsustasid mupo Põhja-Tallinna piirkonna inspektorid, et järjekordsel reidil "Koer rihma otsa!" koeraomanikke ei karistata, vaid piirdutakse suulise hoiatamisega. Paraku tuli reidi lõpus heale kavatsusele kriips peale tõmmata. 

Mupo piirkondliku peainspektori Pavel Boitsovi sõnul on nende selgitustöö ilma rihmata koeraga jalutavate omanike seas olnud tulemuslik. „Kuna meie piirkonnas asuvate Stroomi ranna ja Merimetsa parkmetsa kohta hakkas suve hakul tulema hüppeliselt palju kaebusi rihmata ringi jooksvate koerte kohta, siis otsustasime asja käsile võtta ja proovida sellele piir panna. Nagu tänaseks selgus – tulemuslikult ja see teeb rõõmu. Inimesed, kellega rääkinud oleme ütlevad, et olukord on nagu öö ja päev!“

Vaata galeriid (12)

Seda kinnitavad ka numbrid: näiteks 18. augustil toimunud kolmetunnise reidi ajal loeti kokku 54 rihma otsas ja vaid kaks ilma rihmata jalutanud koera. 21. augustil olid numbrid vastavalt 68 rihma otsas ja kaks rihmata koera. Inspektorite sõnul tegid nad kümmekond päeva paaritunniseid reide, mille käigus tehti selgitustööd ja muu hulgas informeeriti, et järgmisest nädalast hakatakse aga reaalselt trahvima. Sellekohane info oli ka meedias. “Meediast oli suur kasu, tänu sellele olid inimesed hästi informeeritud ja meie plaanidest teadlikud, seda saime teada inimestega vesteldes,“ ütles Boitsov.

Tänaseks on Põhja-Tallinnas alustatud  viis menetlust ja üks koeraomanik on saanud reaalse rahalise karistuse. Vaneminspektor Oksana Sviridenko sõnul tuli paljudele inimestele üllatusena, et Merimetsa puhul on tegemist avaliku pargiga, pigem arvati, et tegemist on metsaga ning metsas ju tohib ka ilma rihmata koeraga jalutada. Tuleks suureks kasuks, kui Põhja-Tallinna tekiks juurde veel paar koerte jalutusväljakut, sest koeri on piirkonnas palju. “Kindlasti teeme sellekohase ettepaneku linnaosa valitsusele, kellega meil on väga hea koostöö. Inimestele aga sõnum – olete tublid!“

Kahjuks Reidi viimases paigas – Kopli kalmistupargis märkasid inspektorid naisterahvast, kellega koos oli kaks suurt kasvu lahtist koera. „Tulime sinna tänu inimeste juhatusele, kes tulid meile rääkima, et pargi servas, vahetult laste mänguväljaku lähedal viiakse läbi koerte treeninguid. Tegemist oli sellise rikkumisega, mille puhul me paraku ei saanud silma kinni pigistada. Tuli alustada menetlust,“ ütles Boitsov.   

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.