"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rahvaalgatusveebi abil saab kaasa rääkida kohaliku elu küsimustes (0)
26. august 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Paralleelselt selle lihtsa tehnoloogilise lahenduse pakkumisega, alustame ka laiemalt kaasarääkimisvõimaluste kaardistamist," ütles Eesti Koostöö Kogu demokraatia valdkonna ekspert Maarja-Leena Saar.

Eesti Koostöö Kogu kureeritavast rahvaalgatusveebis saab kaasa rääkide kohaliku elu küsimustes, vahendas BNS.

Kogu kohalik.rahvaalgatus.ee lehel saab algatada arutelusid ning teha kollektiivseid pöördumisi kohalikule omavalitsustele. “Paralleelselt selle lihtsa tehnoloogilise lahenduse pakkumisega, alustame ka laiemalt kohalikes omavalitsustes kasutuses olevate kaasarääkimisvõimaluste kaardistamist. See info vajab korrastamist,” ütles Saar.

Kodupiirkonnas algatuste tegemise ja kaasa rääkimise aluseks on kindlasti inimeste informeeritus. “Rahandusministeeriumi poolt avalikustatud kohalike omavalitsuste veebileht annab igaühele väärtuslikku infot oma koduvalla teenuste kvaliteedist. See on omakorda hea alus kohaliku elu parendamiseks vajalike ettepanekute tegemiseks. Riigi poolt loodud digitaristu on kodanikuühiskonna jaoks väärtuslik vahend ja see panustab avatud valitsemisesse,” lisas Saar. 

Kohaliku elukeskkonna ja hea avaliku ruumi küsimustes julgustab kohalikke kaasa rääkima ja sekkuma ka Eesti Koostöö Kogu uus rändnäitus “Kodukoha kompass”. Eesti inimarengu aruandest tõukunud näitus on teejuhiks kohalikele oma kodulinna hindamiseks ja elukeskkonna teemadel kaasa rääkimiseks.

“Meie eesmärk on, et kogukondades algaksid või jätkuksid heaolu loova elukeskkonna teemalised mõttetalgud, ruumieksperimendid, arutelud. Paigad, kus omavalitsus ja kogukond kujundavad kohalikku elu koostöös, tekitavad tugevamat omanikutunnet ja kollektiivset hoolimist. Soovime, et Rahandusministeeriumi loodud uus digitaristu ja näitus üheskoos oleksid heaks abimaterjaliks kogukondades selgete ja edasiviivate algatuste tekkeks,” rääkis koostöö kogu juht Kairi Tilga. 

SA Eesti Koostöö Kogu on mõttekoda, mis annab välja Eesti inimarengu aruannet, edendab osalusdemokraatiat ja kodanikuühiskonda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.