"Olen aeg-ajalt kuulnud, et kolleegid mujal maailmas imestavad, kuidas meil on õnnestunud siin luua nii elav ja kõrgel tasemel muusikaelu."

Tõnu Kaljuste, dirigent
Tallinna uudised 28.08.2020 (0)
31. august 2020

Vaata järgi, millest uuest ja põnevast räägiti reedeses Tallinna-keskses uudistesaates "Tallinna uudised". 

Vanasadama uhke sild valmib aasta pärast

Tallinna sadama Admiraliteedi basseini ehitatav sild sai nurgakivi.

“Me näeme siin kraanat, näeme ehitustegevust. See kõik on tulevane linnasüda,” rääkis Tallinna abilinnapea Andrei Novikov Tallinna Vanasadama silla avamisel reedel. “Linn avaneb järjest rohkem merele ja järjest rohkem on neid kohti, kus saab kuulata mere häält.”

Loe teema kohta rohkem siit

Valeinfo ehmatas lapsevanemaid

Sotsiaalkindlustusamet saatis tuhandetele lapsevanematele hirmutava valeinfo, mille kohaselt nende laps haridusteed ei jätka. 

“Kui selline kiri tuli, tekitas see peredes segadust, aga tegelikult ei ole muretsemiseks põhjust,” kinnitas Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduse juht Kersti Vaikmaa. “Septembrikuu jooksul perehüvitised laekuvad.”

Loe teema kohta rohkem siit

TTÜ alustas uut õppeaastat

Rektor Jaak Aaviksoo pidas reedel Tallinna Tehnikaülikooli aktusel viimast korda avakõne. Uus õppeaasta algab juba uue rektori Tiit Landi käe all.

“Tehnikaülikooli eneseusk on kasvanud. Edasipürgiv vaim, mida uus bränd TalTech ka kehastab – me usume iseendasse rohkem kui kunagi varem,” rääkis Tallinna Tehnikaülikooli rektori kohalt lahkuv akadeemik Jaak Aaviksoo.

Loe teema kohta rohkem siit

Tomatipidu Botaanikaaias

Botaanikaaed tutvustab nädalavahetusel hulgaliselt tomatisorte. Näitusel näeb erineva värvi, kuju ja suurusega vilju.

“Maailmas ja ka Eestis on aretatud arvukalt tomatisorte, mille taimed on erineva kõrgusega ja lehestikuga. Viljad on erinevad kuju ja suurusega, alates mõnest grammist kuni isegi ühe kilogrammini. Väga vähesed teavad, et tomatite maitsespekter võib olla tavalisest hapukast kuni magusani ja seda erineva vürtsikusega. Näitusel saab näha ühevärviliste tomatite kõrval ka kahevärvilisi triibu- või laigumustrilisi, punaste ja oranžide kõrval ka kollaseid, roosasid ja peaaegu musti või valgeid,” tutvustas näitust kuraator Tiia Jaanus. 

Loe näituse kohta lisa siit.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.