“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
VIDEO! Tallinna ühistransport läheb üle talvisele töökorraldusele (1)
01. september 2020
Ilja Matusihis

Alates tänasest läheb Tallinna ühistransport üle talvisele töökorraldusele, millega seoses muutuvad paljude bussiliinide ning kõigi trammi- ja trollibussiliinide sõiduplaanid.

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul saavad tihendatud need liinid, mis teenindavad eelkõige koolilapsi hommikusel ja pärastlõunasel ajal. „Septembrist muutuvad ka mitme bussiliini sõidugraafikud – näiteks bussiliin nr 12 rakendatakse suurema nõudluse tõttu tööle laupäeviti ja pühapäeviti. Bussiliin nr 25 aga suletakse, kuid liini väljumised on lisatud bussiliinile nr 20A, millest tulenevalt tiheneb tööpäeviti bussiliin nr 20A intervall,“ rääkis Novikov. 

Abilinnapea lisas, et algava õppeaasta puhul teenindavad õpilasi taas koolibussid liinidel Viimsi Keskus – Balti Jaam, Tammneeme – Balti Jaam ning Tiskre – Balti jaam. Info koolibusside kohta (sh sõiduplaanid) on leitav siit.

Lisaks eelmainitud sõidugraafikute muudatustele, on alates septembrist uuendatud ka järgmised bussiliinid:

Bussiliinile nr 24A lisandub täiendavaid väljumisi bussiliinilt nr 24.

Bussiliini nr 37 liikumistee muutub Mustamäe linnaosas. Liin ei teeninda enam Keskuse, Liivaku ja Vambola peatuseid. Lisanduvad peatused: Lehola, Kesk‑Mustamäe, Männi, Keemia, Raja (Zoo suunal) ja Mustamäe, mis on liini lõpp- ja algpeatus. Uus peatus Kesk-Mustamäe asub Mustamäe teel (E. Vilde tee ja Keskuse tänava vahelisel lõigul) mõlemal sõidusuunal.

Bussiliini nr 65 liikumistee muutub. Alates maikuust kehtima hakanud ajutisest liikumistee muudatusest saab alaline liikumistee. Lõpp- ja algpeatuseks on Seli. Liin ei teeninda enam Ümera, Raadikusilla, Kiviku, Mustakivi, Mahtra, Raadiku, Ümera ja Varraku peatuseid. Lisandunud peatused: Lendtähe, Tähesaju tee ja Taevapuna.

Bussiliinile nr 66 lisandub Punasel tänaval Mustakivisilla peatus.

Bussiliinile nr 73 lisandub tööpäeviti täiendav buss, millega seoses tiheneb tippajal sõidugraafik.

Tallinna ühistranspordi sõiduplaanidega, sealhulgas liinide liikumisteede ja peatustega, on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel.

 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

arvaja
28. aug. 2020 17:27
https://transport.tallinn.ee/#bus/9(al1.09)/a-b Info buss nr. 9 kohta on ilmselt vale.