"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Õismäe tee siseringile paigaldati autojuhtidele meeldetuletuseks 30 uut liiklusmärki (0)
03. september 2020
Haabersti Linnaosa Valitsus

Haabersti Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Transpordiameti koostöös paigaldati Õismäe tee siseringile 30 uut liiklusmärki, mis tuletavad autojuhtidele meelde, et tegemist on õuealaga ning seal kehtiv maksimaalne liikumiskiirus on 20km/h.  

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et uued suured ja kollased liiklusmärgid lisati Õismäe tee siseringile rõhutamaks, et tegemist on õuealaga, kus jalakäija vahetus läheduses tuleb liigelda jalakäija kiirusel ning lubatud maksimaalne liikumiskiirus kuni 20 km/h. „Õismäe tee siseringil asub kaheksa haridusasutust, neist viis lasteaeda ja kolm kooli. Igal hommikul ja õhtul liiklevad seal tuhanded lapsed nii üksi kui koos vanamatega, kes kiirustavad kooli või lasteaeda ning hiljem koju, mistõttu on eriti oluline mõista õuealal liiklemise tähendust,“ ütles linnaosavanem.

Ta tõdes, et elanikelt on saadud rohkelt tagasisidet, et õueala reeglitest ei peeta kinni, kitsal teel kihutatakse ning seeläbi seatakse ohtu teised liiklejad. „Linnakodanike ja eriti just laste, kes osaliselt alles ka õpivad liiklema, ohutuma liiklemise tagamiseks on eriti oluline, et sõidukijuhid ei ületaks lubatud liikumiskiirust. Loodan, et uued märgid tuletavad sõidukijuhtidele meelde reeglitest kinnipidamist,“ sõnas Hanimägi ning lisas, et õuealal peavad liikuma koos nii jalakäijad kui ka sõidukid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.