Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Kopli metsatukast saab trenni- ja piknikupark (0)
07. september 2020
Georg Koppel

Parki on kavas rajada üritusteväljak, rula ja tõukerattaga trikitamise kohad, jõupesad, istumis- ja välitenniselaua alad, kaalukiik ja maasse süvistatud batuut. "Paar aastat tagasi uuriti linlaste arvamust ja vajadusi – et mis pargis peaks olema ja kuidas see peaks välja nägema," ütles Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid.

Kopli ja Kilbi tänava vahel asuvast maa-alast saab peagi mõnus Kase park. Tegu on Põhja-Tallinnas asuva 7,2 hektari suuruse kunagise metsa jäänukiga, mis on praegu looduskaitse all. Pargi suurim väärtus on tema looduslähedus.

Looduslik säilib

Praegu ümbritsevad parki elamud, Kopli liinid, kool ja lasteaed. Sellest lähtuvalt kujundatakse parki nii, et seal oleks hea aega veeta kõigil inimestel hoolimata vanusest. Kase parki rajatav peaväljak asub kunagise väljaku kohas ja seal saab korraldada eri sündmusi.  

Kohapeale tulevad ka rula ja tõukerattaga trikitamise kohad, jõupesad, istumis- ja välitenniselaua alad, kaalukiik, maasse süvistatud batuut.
Looduslikkust tahetakse pargis säilitada, kivikülvi vahele tulevad piknikualad. Niiviisi on võimalik pargi looduslikku ilmet ja kivikülvi maksimaalselt säilitada ja esile tõsta.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid kinnitas, et projekteerides arvestab linn elanike huvidega. “Paar aastat tagasi uuriti linlaste arvamust ja vajadusi – et mis pargis peaks olema ja kuidas see peaks välja nägema,” ütles ta. “Park valmib neid arvamusi ja vajadusi arvesse võttes.”

25. veebruaril toimunud linnaosakogu koosolekul olid kaalumisel Kopli Kase pargi ja Kase pargi nimed.

Võeti vastu otsus teha linna nimekomisjonile ettepanek nimetada park Kase pargiks,  üksmeelselt loobuti pargi nimetamisest Kaseaediku pargiks. Nimekomisjon toetas Kopli kasepargi nime ja 30. augustiks said uued kohanimesildid paika.

Kõrged rändrahnud

Kunagi laius Koplis mets, mis raiuti maha, kui 1912. aastal hakati rajama kaluriküla. Järele jäi vaid metsatukk, mida nüüd nimetataksegi Kase pargiks.

1930ndate lõpus ääristati trammitee Berliini paplite reaga, pargi kirde- ja lõunanurgas kasvab aastatel 1905-1911 istutatud Siberi lehiste salu. Peale rändrahnude, millest kõrgeim on üle 2 meetri ja neljameetrise läbimõõduga, Kase pargis looduslikult säilinud jääaja aegseid kivikülve.

1980. aastatel kaevati ala kuivendamiseks mõnda kohta kraavid. Pargi alal kasvab peamiselt sanglepik, üksikult ka kuuski, hobukastaneid jm liike.

Parki hakkab kujundama Tallinna Teede AS ning töö peab valmis olema järgmise aasta 30. juulil. Elanike soov oli ka Süsta pargi korrastamine, ja see ongi järgmine, juba ette valmistatud projekt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.