"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Mida lapsele huviringi valides silmas pidada? (0)
07. september 2020

Käes on uus kooliaasta ning huviringid alustavad taas tööd. Tallinna Spordi- ja Noorsooamet uuris huvikoolide juhtidelt, mille järgi lapsele huviringi valida ning milline koormus on paras, et lapsel jääks piisavalt aega kooliks, sõpradeks ja puhkamiseks. 

Milvi Israeli sõnul algklasside õpilased alles avastavad ümbritsevat maailma ning enne huviala valikut tuleks lapsega rääkida ja kindlaks teha tema soovid.

“Kindlasti on iga lapsevanem märganud lapse varasemaid tegevusi kodus, näiteks soovi joonistada, esineda, meisterdada, kuulata muusikat jne. Need tähelepanekud on heaks suunanäitajaks huviala valikul. Kui laps ei huvitu millestki, tasub lasta tal proovida erinevaid huvitegevusi, et teha õige valik. Paljud lapsed on tulnud huviringidesse sõprade soovitusel ja seda valikut peaksid lapsevanemad kindlasti toetama, sest need lapsed jäävad kauaks valitud huviala juurde,” ütles Israel. 

Tallinna Tondiraba huvikooli direktor Sergei Ptsjolkin paneb lastevanematele südamele, et huviringi valik tuleb teha lapse soove arvestades. “Tihtilugu saadavad vanemad oma lapsed huvikooli sellisesse ringi, kus nad ise tahaksid käia või kus neil oma lapsepõlves polnud võimalik käia. Huvikool on siiski koht, kus laps saab tegeleda just nende tegevustega, mis talle meeldivad,” täpsustas ta.  

Ptsjolkini sõnul ei maksa huviringidega üle pingutada ja käia võiks maksimaalselt kahes erinevas huviringis ja seda kaks korda nädalas. “Lastele peaks jääma piisavalt aega õppimiseks, sportimiseks ning ka lihtsalt vabaks ajaks. Liiga suur koormus kutsub esile väsimuse ja huvi puudumise õppimise vastu ja selle, et ei taheta enam midagi teha,” lausus ta. 

“Kui valitud huviala õppetegevus on mitmekülgne ja avastamisrõõmu pakkuv, siis ei teki tüdimust ja soovi ringist lahkuda. Kuid väga oluline on lapse aja planeerimine, et ülekoormust vältida. Huvitegevust võiks olla 4-6 tundi nädalas ning huvikool võiks asuda võimalikult kodu lähedal,” soovitab Israel.

Tallinna spordi- ja noorsooameti ja haridusameti eestvedamisel on valminud huvitegevuste infot koondav erileht, kust leiab enam kui 160 organisatsiooni poolt pakutavad spordi- ja huviringid.  Huviteatmikuga saab tutvuda Tallinna noorteinfo lehel: https://www.tallinn.ee/huviteatmik.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.