"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD JA VIDEO! Lasnamäele rajatakse roheline Tondiraba park (1)
10. september 2020
Albert Truuväärt

"Soovime uue pargi rajamisega luua eri põlvkondadele rohkem võimalusi tervise edendamiseks ja vaba aja veetmiseks värskes õhus, mida sinna rajatav taristu kindlasti pakub. Kuid sama oluliseks eesmärgiks on meile ka elurikkuse säilitamine linnakeskkonnas," ütles linnapea Mihhail Kõlvart. 

Vaata galeriid (23)

Tallinn kavatseb rajada 2021. aastal Lasnamäele Tondiraba pargi, millest kujuneks ainulaadne rohe- ja puhkeala kogu linnas. 

 

Kõlvarti sõnul on Tallinn valinud rohelise arengusuuna ning jätkab seda järjekindlalt. “Soovime uue pargi rajamisega luua eri põlvkondadele rohkem võimalusi tervise edendamiseks ja vaba aja veetmiseks värskes õhus, mida sinna rajatav taristu kindlasti pakub. Kuid sama oluliseks eesmärgiks on meile ka elurikkuse säilitamine linnakeskkonnas,” ütles linnapea. “Koroonakriis tõestas taas, kuivõrd me üksteisest sõltume – mitte ainult inimesed inimestest, vaid ka inimesed loodusest ja vastupidi. Me peame leidma võimalusi elada koos loodusega ka linnakeskkonnas ning usun, et elukooslusi hoidev park on selleks õige samm.”  

Linnaosa suurim, ligi 23 hektaril laiuv park on plaanis rajada Lasnamäel kunagi asunud samanimelise raba kohale. Park saab osaks Lasnamäe nn rohelisest koridorist, mis kavandati linnaosa loomise ajal. Pargi arendamine toetab ühtlasi linna eesmärki pälvida Euroopa Rohelise Pealinna tiitel, mille 2022. aasta finaalis Tallinn juba on. Pargi rajamisel on plaanis säilitada maa-ala looduslik osa: mets ja väike veekogu, samuti seal elutsevad loomad, linnud ja taimed. Aktiivse ajaveetmise alad rajatakse ümber kasvava metsa nii, et need ei rikuks pargis elavate liikide mitmekesisust.

Parki ehitatakse mitu suurt mänguväljakut, millest osa on kohandatud piiratud tervislike võimalustega lastele. Samuti luuakse võimalused meeskondlike (korvpall, võrkpall) ja individuaalspordialade ning jõuharjutuste harrastamiseks, ehitatakse seiklusrada ja koerte jalutusväljakud. Mõeldud on ka jalgratturitele – parki tuleb mugav taristu jalgrattaga sõitmiseks, samuti maastikurada. Pargis saab olema veel ainulaadne ekstreemspordi ala skate-pargi ja pump-trackiga. Metsa läbivad jalgrajad võimaldavad jõuda otse ühest pargi osast teise. Rajatakse veel liuväli, kus suvisel aastaajal saab tegeleda teiste spordialadega.

Tondiraba park soovitakse avada järgmise, 2021/2022. õppeaasta alguseks. Sellest tuleb nii mastaapide kui ka aktiivse vaba aja veetmise võimaluste poolest ainulaadne koht mitte ainult Lasnamäe, vaid terve Tallinna kontekstis.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Insect
17. okt. 2020 00:40
Mingi järjekordset laastamist planeeritakse. Vaadake seda kohta videos - 4:28 - 4:30. Niitmine, harvendamine, niitmine, raiumine, niitmine ... ühesõnaga hävitusprojekt. Ja siis kirjutab ajaleht Pealinn (12. 10. 2020.), et seal elab igasuguseid vahvaid looduskaitse aluseid tegelasi, nagu kivikimalane ja arusisalik ja punaselg-õgija. Mis neist saab? Tõenäolselt on nad sunnitud emigreeruma. Nii et tegemist on Keskerakonna tavapärase valega, muud ei midagi. Ja kui seda tõesti tehakse, siis loomulikult jääb Tallinn ka edaspidi igasugusest Rohelise Linna tiitlist ilma.