"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Seitse nõuannet, kuidas endale õige eriala valida (0)
10. september 2020
Riina Vaikmaa

Personaliekspert ja värbamisjuhtide mentor Ketlin Kasak avas portaali Aitamindtööle.ee, kus ta annab harivates videotes kasulikke nõuandeid enda jaoks sobiva töökoha leidmiseks ning aitab vaatajatel eristuda teistest kandidaatidest ning värbamisprotsessis silma paista.

Eriala valimisel võib olla mitmeid põhjuseid – kas oled kooli lõpetanud ning hakkad ülikooli välja valima või soovid lihtsalt vahetada või värskendada eriala.

Kui soovid valida endale eriala, pea silmas neid seitset punkti:

1. Mis sulle teha meeldib? Vaata oma hobisid, harrastusi ja tööväliseid tegevusi. Mis sulle meeldib? Mis on need tegevused, mida teed rõõmu ja naudinguga?

2. Vaata oma nooruspõlve – mis olid noorena need tegevused, mida võisid teha ilma kella vaatamata?

3. Küsi sõpradelt oma tugevuste kohta. Las su 3-5 lähemat sõpra ütlevad sulle, mis nende hinnangul on sinu tugevused, mida sa teed hästi ja mis tuleb sul suurepäraselt välja. Teiste tagasiside võib olla antud protsessis väga väärtuslik.

4. Keskendu oma tugevustele ja vaata, mis tööd või ametid su tugevustele vastavad. Kus saaksid oma tugevusi kõige enam ära kasutada?

5. Käi erinevatel koolitustel enne, kui otsustad selle valdkonna kasuks elupöörde teha. Erialastel koolitustel, seminaridel ja konverentsidel käies näed, kas valdkond on su jaoks tõepoolest paeluv ning kas tunned end teistega sarnaselt.

6. Leia endale mentor. Leia inimene, kes on oma eluga juba seal, kuhu ka sina tahaksid jõuda ning tee talle ettepanek hakata oma mentoriks. Las ta räägib sulle oma teekonnast ja õpetab ka sind astuma selles suunas vajalikke samme.

7. Usalda õiget vestluskaaslast. Rääkides saavad paljud asjad selgemaks, nii ka sinu eriala valik. Leia endale vestluspartner, keda saad usaldada, kes sind tunneb ning kellega saad olla üdini aus. Me kõik vajame rääkimist ning oluline on seda teha õige inimesega.

Õige eriala valikul on eneseanalüüs väga oluline. Analüüsi oma nõrkusi ja tugevusi, keskendudes justnimelt tugevuste võimendamisele. Kindlasti on olemas töö ja eriala, mis paneb sind iga päev säravate silmadega tööle minema, leia see lihtsalt üles.

Ketlin Kasak on värbamismaailmas töötanud juba pea 12 aastat ning läbi viinud rohkem kui 7000 töövestlust. Ketlini sõnul pole värbamine lihtsalt CV saatmine või töövestlus. Värbaja töö on mõista ettevõtte juhti ja meeskonda ning sobitada sinna õige inimene.

 

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.