"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Koroonaviirusekriis kiirendab pensionitõusu (2)
14. september 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

Valitsuses mõeldakse tõsiselt pensionitõusule, sest see hoogustaks praeguses keerulises majandusolukorras sisetarbimist.

Peaminister Jüri Ratas on öelnud, et peab pensionitõusu võimalikuks, kuigi riigi rahanduslik olukord pole kriisiga seoses kerge. Laias laastus toetavad erakorralist pensionitõusu, mis lisanduks iga-aastasele indekseerimisele, kõik kolm valitsuserakonda. Isamaa klausel on küll seejuures, et seda tuleks katta nn sisemistest ressurssidest, mitte laenurahaga.

Iga kümme eurot pensionitõusu läheks riigile maksma aastas suurusjärgus 30 mln eurot. Kui palju oleks reaalne pensioni tõsta, pole täpsemalt seni öeldud. Teisalt tuleks osa rahast maksude kaudu riigieelarvesse tagasi. Veel aasta tagasi, enne kriisi olid suured eesmärgid. Valitsus soovis pensioni tõsta iga-aastase erakorralise tõusu ja indekseerimisega praeguselt veidi vähem kui 500-euroselt keskmiselt 2023. aastaks 608 eurole.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ivo
15. sept. 2020 15:07
Vabandust, toetusrahad on ikka kümnetes ja sadades tuhandetes. Minu viga.
Ivo
15. sept. 2020 15:04
Mis ütles õpetaja Laur Tootsile? Et kui tervet rehkendust ei jõua, tee siis pool. Olen siin nõus praeguse sots.ministriga , nimelt Kiik avaldas arvamust, et lubatud 100€ pensionitõusust ongi juba peaaegu 1/2 kätte saadud(pean silmas neid 7€ lisasid). Jääb veel 55€, ka selle jagamine ei tohiks riiki pankrotti viia kui lugeda, kuidas kümnete ja sadade eurode kaupa toetatakse eraomanikke ja piip-piip klanne isegi välismaalt. Oleme niigi oma euroala lõikes kõigile imetlusobjektideks oma olematu pensioni suurusega.