“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
KOROONAT PEATADES: Tallinn jätab ära autovabaks päevaks kavandatud üritused (0)
15. september 2020
Rene Suurkaev

"Autovaba päev on ellu kutsutud selleks, et juhtida linlaste tähelepanu tervise- ja keskkonnasõbralikumatele liikumisviisidele. Ka eeloleval pühapäeval võiksid linlased auto koju jätta ja võtta ette jalutuskäigu parki, külastada perega loomaaeda või nautida meie rikkalikku linnaloodust," sõnas abilinnapea Kalle Klandorf.

Tallinna linnavalitsus otsustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ära jätta pühapäevaks, 20. septembriks kavandatud autovaba päeva ülelinnalised üritused.  

Klandorfi sõnul on linna eesmärk hoida nakatumisrisk võimalikult madalal, mistõttu otsustati ära jätta autovaba päeva raames kavandatud sportlik perepäev ja teised üritused. “Me näeme, et Tallinnas on nakatunute arv suurenemas ning kahjuks ei saa me garanteerida, et üritustele saabuvad ainult terved inimesed. Ei ole ka mõeldav, et ürituste korraldajad või linna töötajad hakkaksid hindama inimeste tervislikku seisundit,” rääkis Klandorf. 

Samas lisas abilinnapea, et ürituste ära jäämine ei tähenda siiski loobumist autovaba päeva ideest. “Autovaba päev on ellu kutsutud selleks, et juhtida linlaste tähelepanu tervise- ja keskkonnasõbralikumatele liikumisviisidele. Ka eeloleval pühapäeval võiksid linlased auto koju jätta ja võtta ette jalutuskäigu parki, külastada perega loomaaeda või nautida meie rikkalikku linnaloodust,” sõnas Klandorf. “Linna keskkonna ja liikluskultuuri parandamiseks saab igaüks oma panuse anda. Seega kutsun üles kõiki keskkonnasõbraliku liikuvuse kuul ehk septembris autovabalt liikuma.” 

Linnavalitsus ei ole praeguseks ära jätnud kõiki linna korraldatud avalikke üritusi, vaid hindab ürituste toimumise või ära jätmise üle selle põhjal, kas nende korraldamisel on võimalik tagada ohutut vahemaad inimeste vahel, kas on tagatud, et üritused oleksid inimeste jaoks kontaktivabad ning kas ürituse toimumine tõstab inimeste hulka ühistranspordis.

Tänaseks on Tallinnas ja Harjumaal Terviseameti andmete põhjal 178 Covid-19 nakatumisjuhtumit, valdav enamus neist pealinnas. Tallinna koolid on asunud rakendama ennetusmeetmeid kasvava koroonaohu tõkestamiseks, sellest nädalast kasutatakse näiteks  hajutamise printsiipi ja vajaduspõhiselt osalist distantsõpet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.