"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VIDEO! Meretaksoga sõitis suvel üle 800 inimese (0)
15. september 2020
Pirita LOV

Meretakso Gundel tegi liinil Lennusadam-Pirita kokku 104 reisi ning meretaksoga sõitis 811 reisijat.

“Juba teist hooaega kuulub Pirita suve juurde meretakso. Mul on hea meel, et üsna palju inimesi on leidnud üles võimaluse sõita laupäeval ja pühapäeval Piritalt kesklinna või tagasi mööda merd. Samuti tegi meretakso lahetuure, et heita pilk pealinnale mere poolt,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Kokku tegi meretakso 104 liinireisi ja 26 lahetuuri. 

Meretakso Gundel kipperi Marko Amboja sõnul oli tänavu huvilisi rohkem kui mullu. “Kohalik inimene on päris agar meretakso kasutaja. Nädalavahetuse sõitude täituvus oli umbes 65%, mis on suur samm edasi võrreldes aastatagusega. Ja seda hoolimata sellest, et väliskülalisi tänavu peaaegu polnudki – vaid kolm lätlast ning üks soomlane ja lätlane,” sõnas Amboja. Ta lisas, et suve esimene pool oli loium, kuid suve teisel poolel tuli meresõiduhuvilisi aina juurde. “Eks suve algust mõjutas kevadine koroonakriis, inimesed olid ettevaatlikud. Aga peamiselt mõjutab meresõidu huvi ilm,” selgitas kipper. Ta tõi esile, et meretakso vastu oli suur huvi lastel ja lastega peredel.

Liinati sõnul on meretakso meeskonnal palju pealehakkamist ja julgust proovida uusi teenuseid. “Näiteks juulikuus kutsuti inimesi “merd mööda tööle” minema. Huvilisi esialgu palju polnud, aga eks eestlane vajabki uute võimalustega harjumiseks aega. Selliste projektide sissetöötamine võtab aastaid,” arutles Liinat ja lisas, et meretakso sõidab Pirita ja Lennusadama vahel ka järgmisel suvel ning võib-olla lisandub mõni uus sihtkoht.

Meretakso Gundel on kaheksameetrine alumiiniumlaev, mis võtab peale 12 reisijat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.