"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ratas Eesti Ekspressi peatoimetajale: sellised väited pole kuidagi kohased (2)
17. september 2020
Mats Õun

"Kui Eesti Keskerakonnale, mille esimehe vastutust mul on au kanda, esitatakse argumenteeritud kriitikat, siis olen valmis selle eest vastutust kandma, etteheidetele vajadusel vastavalt reageerima ning puuduste kõrvaldamiseks vajalikke samme astuma," märkis peaminister Jüri Ratas. 

Ratas kirjutas oma Facebooki kontol sellest, kuidas ta luges murega eilset Eesti Ekspressi peatoimetaja veergu. “Isegi, kui linnapea peaks juhtumisi olema mõtlemis- ja otsustusvõimeline ning linnaasjadest isegi mingil määral huvituv inimene, nagu praegu ju vahelduseks näib olevat, on Eesti strateegiline huvi number üks Keskerakonna totaalse võimuvertikaali lõhkumine,” kirjutas Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora oma juhtkirjas. “Ei, ma ei kutsu mingile ühisrindele ja juba enne valimisi loodud “koosmeele koalitsioonile”. Lihtsalt kutsun fookust sättima sellele, mis puudutab kohalikku valitsemist Eesti pealinnas.”

Ratas kirjutas, et peatoimetaja Erik Moora kutsub juhtkirjas ilma jutumärkideta ja üheselt üles Keskerakonda hävitama. “Samuti teeb ta ettepaneku erakond mistahes hinnaga Tallinnas võimult tõrjuda ning süüdistab sadu inimesi ainuüksi nende ametikohale viidates valetamises, varastamises ja paljudes teistes pahategudes,” kirjeldas Ratas. “Ma ei pea selliseid kujundeid, sõnakasutust ega väiteid kuidagi kohaseks.”

Ta kinnitas, et on olnud alati nõus ajakirjanduse ja ajakirjanikega avalikult ja omavahel mõtteid vahetama. “Kui Eesti Keskerakonnale, mille esimehe vastutust mul on au kanda, esitatakse argumenteeritud kriitikat, siis olen valmis selle eest vastutust kandma, etteheidetele vajadusel vastavalt reageerima ning puuduste kõrvaldamiseks vajalikke samme astuma. Praegusel juhul süüdistab Ekspressi peatoimetaja minu erakonda mingisuguses pärispatus, millega on pea võimatu argumenteeritult vaielda.”

Tallinna valijad on alates 2002. aastast usaldanud vabadel ja demokraatlikel valimistel Eesti Keskerakonnale pealinna volikogus absoluutse enamuse. “Sarnast usaldust küsime nende käest kindlasti ka 2021. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel. Tallinna linnavolikogu ja linnavalitsuse koosseis sõltub eelkõige ja ainult linnaelanike tahtest, mitte loosungitena esitatud süüdistustest.”

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

paneuroopa
20. sept. 2020 12:47
https://objektiiv.ee/martin-helme-eestilt-noutakse-vihakoneseadust/
teat korrektsust
17. sept. 2020 09:56
Ajakirjanikult ja ilmselt siiski haritud inimeselt tegelt eeldaks teat korrektsust tegelt isegi nõuaks...