Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
LOOMAAIA UUDISED: Laupäeval räägitakse ninasarvikutest (0)
18. september 2020
Tallinna loomaaed

Sel laupäeval on kõik huvilised oodatud lisaks keskpäeval algavale okassigade ja pesukarude päevarutiini uudistamisele ka ninasarvikute õueaediku juurde. 

Alates kella ühest päeval kõneldakse seal nendest võrratutest ninal kasvavate sarvedega kabjalistest, kes paraku looduses salaküttimise ja elupaikade kadumise tõttu kriitilisse seisu on sattunud. Üle maailma tähistatakse ninasarvikute päeva igal aastal 22. septembril, tänavu juba 11. korda.

Ilmauperpalle teinud nädalal õnnestus šimpansitel kolmapäeval õueaedikus veel suvesoojust nautida, tormine ja jahe neljapäev aga kehutas neitsikured kruugutades lendama ja kogus heleflamingod kobarasse peegli ette, kus nad end turvalisemalt tunnevad.

Esmaspäeval said nii amuuri leopard Alexei kui ka lumeleopard Otto III maiustada surnud vastsündinud ameerika piisoni vasikaga. Kesknädalal anti pantrite toidulaualt järele jäänud jalad ja karvase naha tükid mängimiseks karakalidele, ilvesele ja rookassile. Kiskjate tervisele on ülioluline aegajalt päris ehtsa ja karvase saagiga kõhtu täita.

Jaapani makaakidele anti pundi peale suur kapsapea, millega ahvid lisaks söömisele ka mürada said. Pintšetamariinid uudistasid võimsate lehtedega lehtkapsast ja ka Orlovi tõugu kanadele riputati kapsas nööri otsa. Takiinidele pakuti toitu tuletõrjevoolikutest punutise vahelt.

Elevandid said mängimiseks jämedad torujupid. Pruun-harjasvöölased togisid jalgpalli. Šimpansid tarisid neile toodud pikad pajuoksad üles kõige kõrgemale riiulile ja meisterdasid endale nendest pesa. Troopikamaja surikaatide eluase sisustati põnevamaks ja ka tüügassigadel on nüüd aedikus väike varjualune, mille all on neil mõnus kaevata.
Guanakod ja nandud aga sisustasid aega üksteisega suheldes.

Talitajad varuvad ahvidele talveks vaarika, pihlaka, sarapuu ja vahtraoksi ning paigutavad need sügavkülma. Aiandusosakonna kolm tubli töötajat lõpetasid töökohapõhises õppes Tallinna Kopli Ametikooli ja omandasid aedniku kutse.

Reisiks ettevalmistamise eesmärgil uinutati teisipäeval ja kolmapäeval järgemööda terve suur lakklammaste kari, kokku 18 looma. Sarvekandjad kiibistati, kontrolliti üle nende tervis, võeti vereanalüüsid ja tehti vajalikud testid. Kõik Tallinna loomaaia lakklambad on plaanis kolida Ukrainasse.

Loomaaeda väisavad tublid lugejad Tallinna koolide 1.-9. klassist, kes kogu klassiga usinalt raamatuid lugedes võitsid Tallinna Keskraamatukogu poolt välja hõigatud novembrist aprillini kestnud lugemisprogrammi „Loeme ennast loomaaeda“.

Vabaõhumuuseumi Eesti leiva päeval ja sügislaadal tutvustasid loomaaednikud Veskimetsa väikest huviraamatut, välja oli pandud ka loomaaia oma mesi.

Tuleva nädala kolmapäeval ja neljapäeval linastuvad loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis 18. Matsalu loodusfilmide festivali uued ja auhinnatud filmid. Kava loomaaia kodulehel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.