"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Aastatetagune Tallinna bordelliäri tõi mehele karistuse (0)
20. september 2020
Ksenija Kurs

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata Tallinnas Liivalaia ja Ristiku tänaval tegutsenud bordellide tegevuse korraldamises osalenud mehele mõistetud tingimisi vangistuse.

Ringkonnakohus täpsustas kohtuotsuses menetluskulude ja kaitsjatasu väljamõistmise osa, kuid jättis muutmata Priit Undi (52) süüdimõistmise kuritegelikku ühendusse kuulumises ja kupeldamises.

Nii jäi muutmata talle mõistetud viieaastane liitkaristus, millest arvestati maha tema vahi all oldud viis kuud ja 11 päeva ning tema lõplikuks karistuseks jäi tingimisi neli aastat, kuus kuud ja 19 päeva vangistust nelja aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseajaga.

Undi materjalid olid mahukast bordelliäri kriminaalasjast eraldatud, kuna tema ei olnud nõus minema prokuratuuriga kokkuleppele.

2018. aasta septembris mõistis maakohus bordelliäri juhile Tanel Aavikule (51) kokkuleppekaristusena viieaastase vangistuse, millest tal tuli reaalselt ära kanda juba eelvangistuses ära kantud viis kuud ning karistuse ülejäänud osa mõistis kohus talle tingimisi.

Kohus konfiskeeris Aavikult kaks kinnistut väärtusega 46 534 ja 1832 eurot, samuti Porsche Panamera ning tema elukohast läbiotsimisel leitud sularaha 12 575 eurot ning 188 897 eurot, mis oli 2017. aasta kevadel kautsjonina kantud kohtule.

Aaviku firma LCF Kinnisvara OÜ sai 7000 eurot trahvi, sest andis Aaviku kaudu Liivalaia 32 keldrikorrusel asuvad ruumid teadlikult rendile bordelli pidamiseks ja aitas sellega kaasa prostitutsiooniärile.

Samas kriminaalasjas said kokkuleppekaristused veel mitu inimest.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tegutsesid Aaviku juhtimisel Tallinnas Ristiku põik 8 ja Liivalaia 32 bordellid 2009. aaasta 28. detsembrist kuni 2016. aasta 15. augustini, mil kupeldajad kinni peeti.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.