„Kui on võimalik koos kolleegidega ühe autoga tööl käia või mõned asjad ostmata jätta, siis tuleks seda teha, et mitte väga palju kulutada.“

Peep Peterson, Ametiühingute Keskliidu esimees
Eesti toetab Jeemeni humanitaarkriisi leevendamist 50 000 euroga (0)
23. september 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Praegu on puudus elementaarsetest teenustest ja isegi puhtast joogiveest. Süveneva ebastabiilsuse ja vägivalla tõttu on raskendatud võitlus koroonaviirusega," märkis välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Andres Rundu.

Täna toimus ÜRO Peaassamblee kõrgetasemelise nädala raames toetusüritus Jeemenile, mille eesmärk oli aidata leevendada Jeemeni humanitaarkriisi ning vältida näljahäda puhkemist, vahendas BNS. Eesti toetab humanitaarolukorra leevendamist Jeemenis Maailma Toiduprogrammi kaudu 50 000 euroga.

Toetusüritus toimus Euroopa Komisjoni Euroopa elanikkonnakaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi ja Rootsi eestvedamisel ning Eestit esindas seal Rundu.

Rundu sõnul on murettekitav tsiviilisikute kohtlemine Jeemenis ning funktsionaalse taristu puudumine. “Jeemenis tuleb tagada humanitaarabi jõudmine abivajajateni. Praegu on puudus elementaarsetest teenustest ja isegi puhtast joogiveest. Süveneva ebastabiilsuse ja vägivalla tõttu on raskendatud võitlus koroonaviirusega. Eesti kutsub kõiki osapooli kinni pidama rahvusvahelisest humanitaarõigusest,” ütles Rundu.

Asekantsler toonitas, et Jeemeni kriisi leevendamiseks on vaja leida terviklik pikaajaline lahendus. 

Jeemenis on hetkel kõige suurem inimtekkeline humanitaarkriis. 80 protsenti rahvastikust vajab humanitaarabi ja ligi 10 miljonit inimest ähvardab näljahäda. Sõjaline konflikt, mis puhkes 2014. aastal, kestab riigis tänaseni. Jeemeni majandus on äärmiselt keerulises seisus, riiki on laastanud looduskatastroofid ning koroonapandeemia. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.