“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Tallinna Energiapäeval räägitakse kliimamuutustest ja säästlikkusest (0)
23. september 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Stabiilne kodusoojus, kindel elektrivarustatus ning sujuv transport on linnakeskkonna lahutamatud osad, mille olemasolu ja vajalikkust paneme tähele üksnes tõrgete korral," rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

Kolmapäeval algusega kell 15 toimub Kultuurikatlas “Tallinna Energiapäev 2020: Kliimasoojenemine ja säästlik tegutsemisviis”, mida korraldatakse Euroopa säästva arengu nädala (ESDW 2020) raames. Huvilised on oodatud end üritusele registreerima ning olulistel teemadel kaasa rääkima.

Klandorfi sõnul on linnastumise, suureneva energiatarbimise ja kliimamuutuste teemadega tõenäoliselt kokku puutunud iga Eesti inimene. “Linnadel on selles täita järjest olulisem roll, sest tiheasustusaladel on palju inimesi ja suur energiavajadus. Stabiilne kodusoojus, kindel elektrivarustatus ning sujuv transport on linnakeskkonna lahutamatud osad, mille olemasolu ja vajalikkust paneme tähele üksnes tõrgete korral,” sõnas Klandorf. “Nii on meie kanda ka suur vastutus looduse ees ning oluline on igaühe panus. Kliimamuutustega kohanemise ning energiasäästuga saab igapäevaselt tegeleda nii kogukonna, korteriühistu kui ka üksikisiku tasandil.” 

“Kliimamuutused panevad üha rohkem inimesi ja ettevõtteid seadma eesmärke ökoloogilise jalajälje vähendamisel. Üks praktilisemaid viise on tegelda hoonete energiatõhususega. Selleaastase energiapäeva fookusesse olemegi tõstnud ressursitõhususe ning kliimamuutustega  kohanemist soosivad säästlikud tegutsemisviisid,”  ütles energiapäeva korraldaja Pille Arjakas Tallinna Energiaagentuurist. “Tallinna Energiapäeval arutleme parema tulevikuvisiooni ning praktiliste näpunäidete üle, sest iga väiksemgi toetav tegevus loeb ja annab oma panuse ning lõpuks säästab ka raha.”

Energiapäeva ajakava leiab Tallinna kodulehelt. Päeval osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine, seda saab teha kuni 22. septembrini siin. Kõigile registreerunutele saadetakse ülekande link.

Energiapäeva korraldavad Tallinna Energiaagentuur, energiakontsern Utilitas ning Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing. Tallinna Energiaagentuur tegeleb linna säästva energiamajanduse ja kliimamuutustega kohanemise planeerimisega ning kogukonna energiakasutuse säästmise ja mõistliku kasutamise suunamisega. Üle-eestiline soojusenergiaettevõte Utilitas on juba aastaid investeerinud jätkusuutlikkusse energeetikasse, et tagada kodudes keskkonnasõbralik ja püsiv soojusenergiaga varustus ning kodumaine taastuvelekter. Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing tegeleb kaugkütte kui keskkonnasõbraliku energiavarustuse viisi tutvustamise ning edendamisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.