"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Pääsküla raba matkarada on jälle läbitav (0)
24. september 2020
Einar Tamm

"Tegime veel enne sügisvihmade saabumist raja korda, et Pääsküla rabas saaks looduse nautijad turvaliselt liikuda," kommenteeris Nõmme linnaosavanem Grete Šillis matkaraja parandustöid. "Metsanurga ja Helbe tn ristmiku lähedal asuv rabatee kurv on nüüd matkajatele kuiva jalaga läbitav."

Pääsküla jões ja sügavamate harukraavide looduslikult sobivates kohtades ehitavad koprad paise, mille tõttu rabas üldine veetase kopratammide piirkonnas tõuseb ja ujutab rabateed üle.

“Põhiliseks murekohaks oli pikemat aega Metsanurga ja Helbe tn ristmiku lähedal asuv rabatee kurv, kuhu tekkis suurem üleujutus ja matkarajal liikujatel ei olnud sealt võimalik kuiva jalaga läbi minna,” rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis. “Tegime veel enne sügisvihmade saabumist raja korda, et Pääsküla rabas looduse nautijad saaks turvaliselt liikuda.”

Šillise sõnul valmis laudtee kümme aastat tagasi ning aeg ja ilmastik on teinud oma töö. “Amortisatsioon ja kulumine on sellisel tasemel, et olen teinud ettepaneku kogu laudtee kaasaegsema vastu välja vahetada. Kontseptuaalselt peaks see olema natukene laiem ja servapiiretega, et ohutu ja mugav oleks liiklemine ka lapsevankri, rulaatori ja ratastooliga,” rääkis Šillis plaanidest.

Teostatud tööd: 100 m pikkusel lõigul tõsteti uputuse all olevat teed kolme erineva killustiku fraktsiooniga, mis aeti laiali kopp-laaduriga ja tihendati teerulliga. Enne tööde algust pumbati tee peal olev vesi kaugemale rabasse. Lisaks tõsteti olemasolevat laudteed ca 20 meetri ulatuses, et kuiva jalaga oleks võimalik edasi rabaringile suunduda.

Tööd piirkonnas olid raskendatud kuna rabatee on rasketehnikale pehme ja kitsas. Tööd läksid maksma ligikaudu 4400 eurot.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.