"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kaljulaid: kaitseväe aja- ja reservteenistuse üle võib uhke olla (1)
30. september 2020
Albert Truuväärt

"Meie hästitoimiv reservarmee mudel võiks rahvusvahelises julgeolekukogukonnaks olla samasuguseks Eesti kaubamärgiks nagu meie digi-ID, Skype või e-residentsus on digikogukonnas," märkis president Kersti Kaljulaid. 

Kaljulaid ütles täna ABCD julgeolekukonverentsi avakõnes, et Eesti saab olla tõeliselt uhke kaitseväe praeguse aja- ja reservteenistuse mudeli üle, mis tagab Eestile suure, võitlusvõimelise ja kiirelt reageeriva sõjaaja armee, vahendas BNS. 

“Riigikaitse kõrgeima juhina saan mina öösiti üsna rahulikult magada teades, et vajadusel täidetakse mobilisatsioonikäsud loetud tundidega. Ning nende käskudega ei saadeta lahingusse mitte kehvalt väljaõpetatud ja kehvalt varustatud kahuriliha, vaid võitlusvõimelised, täielikult mehitatud ja hästi treenitud kodanikud, kellele Eesti riik on andnud parimad ellujäämis- ja eduvõimalused,” ütles riigipea presidendi kantselei pressiteenistuse teatel.

“Meie hästitoimiv reservarmee mudel võiks rahvusvahelises julgeolekukogukonnaks olla samasuguseks Eesti kaubamärgiks nagu meie digi-ID, Skype või e-residentsus on digikogukonnas,” lisas Kaljulaid. 

Presidendi sõnul võimaldab Eesti reservarmee mudel ühendada maaväes kvaliteedi kvantiteediga. “Balti riikide kaitsmise kontekstis vajame aga endiselt oma liitlaste tuge võimete ja üksustega, mida Eesti ei suuda nende hinna ja keerukuse tõttu kunagi ise välja arendada,” sõnas president.

Riigipea tõi oma sõnavõtus esile ka aja- ja reservteenistuse positiivse ühiskondliku mõju. “See on tõenäoliselt üks põhjuseid, miks meil on võrdlemisi stabiilne ühiskondlik ja poliitiline konsensus, et kaitsekulud peavad olema vähemalt kaks protsenti sisemajanduse kogutoodangust. Kuid mis veelgi olulisem – ajateenistus ja Kaitseliit on ühiskonnale andnud kümneid tuhandeid mehi ja naisi, kes teavad, kuidas Eestit kaitsta. See muudab meid tugevaks ja enesekindlaks. Ning väga keeruline on rünnata ja alistada rahvast, kes on enesekindel,” ütles president. 

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse poolt 14. korda korraldatav julgeolekukonverents ABCD (Annual Baltic Conference on Defence) keskendub tänavu Balti riikide kaitsmisele, koroonakriisi õppetundidele ning reservvägede rollile.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

meenutaja
30. sept. 2020 20:38
https://en.wikipedia.org/wiki/Munich_Agreement Täna on Müncheni sobingu aastapäev.