"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kauaaegne Tallinna Tehnikaülikooli rektor Boris Tamm sai mälestuspingi (0)
01. oktoober 2020
Fotol Boris Tamme abikaasa Valve Tamm koos lähedaste ja linnaosavanemaga.

"50 aastat Nõmmel elanud Boris Tamme elu keerles ümber teaduse ja akadeemia. Tamm oli tuntud küberneetikateadlane ja teaduse edendaja," rääkis Nõmme linnaosavanem Grete Šillis.

Pääsküla rappa paigaldati septembri viimastel päevadel akadeemik Boris Tamme nimeline pink. 

Šillise sõnul on mälestuspinkide paigaldamise traditsioon väga tänuväärne. “Tema Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks oleku ajal aastatel 1976-1991 valiti Tehnikaülikool viiekümne juhtiva kõrgkooli hulka Nõukogude liidus. Nõmmel on maamärkidena sellest ajast Üliõpilaste sild ja renoveeritud Glehni loss, mis taastati TPI Akadeemilise Meeskoori initsiatiivil,” rääkis linnaosavanem.

“Boris Tammel oli ka suur roll Eesti taasiseseisvumisel ja suveräänsusdeklaratsiooni vastuvõtmisel, sest ta kuulus Eesti NSV Ülemnõukokku. 2002. aastal tunnustati Tamme Valgetähe III klassi teenetemärgiga. Lisaks kõigele tegeles akadeemik spordi ja muusikaga ning kasvatas lapsi ja lapselapsi,” lisas Šillis. 

Pink paigaldati Pääsküla rabas teele, mis viib Parditiigi ja rabatorni juurde. Ettepaneku pingi avamiseks tegi mehe abikaasa Velve Tamm. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.