"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Tallinn pälvis Tartu Ülikooli Liikumislaborilt Aasta Tegija tiitli (0)
01. oktoober 2020
Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Tallinna Linnavalitsus koos haridusametiga pälvis Tartu Ülikooli Liikumislaborilt tunnustuse Aasta Tegija 2019/2020, olles valitud laureaadiks kategoorias "Liikuma Kutsuvat Kooli Toetav Kohalik Omavalitsus". Auhind antakse üle homme, 2. oktoobril.

Liikuma Kutsuva Kooli Aasta Tegija konkursile jõudsid ettevõtmised, mida märkasid nende algatajate teekaaslased: kolleegid, lapsevanemad ja haridusametnikud. Aasta Tegija laureaatide väljavalimisel lähtus komisjon põhimõttest, et eelkõige võiks esile tõsta süsteemseid ja järjepidevaid algatusi. 

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinna linn juba aastaid väärtustanud, tunnustanud ja toetanud koole, kes viivad ellu Liikuma Kutsuva Kooli tegevuse põhimõtteid. “Tartu Ülikooli Liikumislabori tunnustus näitab, et oleme olnud õigel teel ning meil on suur au ja rõõm see auhind vastu võtta,” rääkis Belobrovtsev.

“Oleme koostöös haridusametiga pidevalt otsinud võimalusi, kuidas muuta koolide õuealasid ja siseruume nii, et need tõstaksid laste liikumisaktiivsust. Koole on toetatud seiklus- ja tasakaaluradade ning õueronilate ja jõulinnakute rajamisel hoovidesse, ronimisseinte ja lauatenniselaudade püstitamisel siseruumidesse ning koordinatsiooni, liikumist, kiirust ja osavust arendavate mängu- ja spordivahendite soetamisel. Sportliku eluviisi edendamist koolides on linn tunnustatud mitmete hariduskonkursside kaudu,” ütles abilinnapea.

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula tunneb suurimat heameelt selle üle, et järjest enam koole on tähtsustamas laste igapäevast liikumisaktiivsust. “Viimase kolme aastaga on Tallinnas tehtud suur hüpe ning lisaks pilootkoolile – Tallinna Kuristiku Gümnaasiumile – on tänaseks Tartu Ülikooli teaduspõhise Liikuma Kutsuva Kooli programmiga ühinenud juba 14 Tallinna munitsipaalkooli,” nentis Pajula.

Tallinnast kuulub Liikuma Kutsuvate Koolide võrgustikku Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Merivälja Kool, Tallinna Laagna Gümnaasium, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Tallinna 32. Keskkool, Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Südalinna Kool, Tallinna Kunstigümnaasium, Tallinna Pääsküla Kool, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Pae Gümnaasium, Tallinna Lasnamäe Gümnaasium ja Tallinna Rahumäe Põhikool ning erakoolidest ka Audentese Erakool.

Liikuma Kutsuva Kooli võrgustiku eestvedaja Tartu Ülikooli Liikumislabor korraldas Aasta Tegija konkurssi esmakordselt.

Poolesaja nominendi seast valis komisjon välja 21 laureaati, kelle nimed ja tegemised on teistele inspiratsiooniks üleval programmi veebilehel: Liikuma kutsuva kooli aasta tegija laureaadid

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.