"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Globaalgigandid neelavad reklaamiraha, ERR vastutagu (2)
05. oktoober 2020
Meelis Piller/ Foto on illustreeriv

Mida pikemaks venib koroonaviirusega seotud kriis, seda keerulisemaks muutub erameedia rahaline olukord. Eesti Meediaettevõtete Liit esitas septembris kaebuse Euroopa Komisjonile Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) peale, et see toodab uudissisu ja pakub seega ebatervet konkurentsi.

Lihtsalt öeldes on lugejal võimalik info kätte saada ERR-i tasuta portaalist selle asemel, et erameediale digitellimuse eest maksta. Tegelikult peitub probleem milleski muus. Nõnda nagu on ka viidanud ERR-i nõukogu liige Rein Veidemann, söövad globaalsed internetihiiud reklaamiraha kodumaise meedia eest ära. Nüüd on küsimus, kas riik peaks kuidagi sekkuma, gigante maksustama ja raha erameediale tagasi jagama. Samas on omamoodi irooniline, et erameedia on ise põhiliselt tegutsenud taolise globaliseerumise kui mitte takkakiitjana, siis loomulikuks pidajana.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
6. okt. 2020 11:53
ERR-i tegevuse piiramine elanikkonna informeerimisel nagu seda soovivad eramogulid jätaks arvestatava osa riigi elanikest sisuliselt täielikku infosulgu, mispuhul ei saaks me enam rääkida ka Eestist kui demokraatlikust riigist, sest iga tõelise demokraatia aluseks on inimeste vaba juurdepääs informatsioonile sõltumata nende varanduslikestst või materiaalsetest võimalustest sest omamata vajalikku ja igakülgset informatsiooni pole võimalik teha ka adekvaatseid otsuseid mistahes küsimustes, muu hulgas ka valijatena valimistel. Tegelikult peaks erameedia ja muud huvigrupid pingutama hoopis selle nimel, et meie meediamaastikku sisult võimalikult mitmekülgsemaks muuta ja tagama arvamuste tõelise paljususe, arendama tõelist sisulist diskusssiooni erinevatel eluliselt olulistel teemadel ja erinevate konkureerivate seisukohtade vahel jne. mitte rajama mingeid monopole.
globalismuse likvideerimine
5. okt. 2020 10:44
Koheselt likvideerida schwarts-soroste ja punahiinlaste ettevõtmine nn globalismus eestikeeli laallus. Elik Euroopas paika piirid ja tollid - schwarts-sorosele ja punahiinlasele krõbe maks peale kadugu seega oma Palestiina kõrbe õitsvaks aiaks looma ja metsa istutama Taevaaluses. Piir kontrolli alla Euroopas ja tollid paika ja kõik schwarts-sorosed ja punahiinlased kaovad laallid takkapihta.