"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kas lauluväljakule saab edaspidi piletiga? (0)
05. oktoober 2020
Ilja Matusihis

Eelmisel nädalal kustutati lauluväljaku laulukaart, mille oli süüdanud prahipõletaja. Tulena tuha all köeb samal ajal vaidlus lauluväljaku juhi Urmo Saareoja ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) vahel.

Nagu paljud teised ettevõtted, küsis lauluväljak samuti kriisitoetust 25 mln eurosest valitsuse eraldisest turismile,  EAS seda aga ei andnud. Lauluväljakul on piletiga sissepääs vaid tuletorni külastamisel, kuid ala kui terviku külastamiseks pileti omandamise kohustust pole. Seega ei vasta lauluväljak EAS-i meelest tingimustele, mis seatud atraktsiooni toetamiseks. Urmo Saareoja ütleb, et lauluväljakut külastab aastas 600 000 inimest, lisaks veel tervisesportlased.

Koroonakriis tühistas aga kõik seal kavandatud suurüritused. Nii et kas edaspidi hakkame lauluväljaku territooriumile astumise eest piletiraha maksma?

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.