"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
VIDEO! Õpetajate päeval tänati südamlikke õpetajaid (0)
06. oktoober 2020
Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

"Õpetaja ja õpilase suhe on väga inimlik ning õpetaja on ka justkui osa perekonnast, kelle poole võib alati pöörduda," rääkis Tallinna Südalinna Kooli sekretär Kerttu Luts, et suhted on väga soojad. 

Õpetaja, keda ka paljude aastate pärast soojuse ja tänuga meenutatakse ning kelle õpetused on aidanud õigel teel püsida, on oma tööd südamega teinud.  

“Meelde tuleb kohe minu esimene õpetaja Maire, kes töötab kuskil Põltsamaa koolis,” saatis Tallinna Südalinna Kooli klassiõpetaja Signe Kivi talle tervitusi. “Ta oli ääretult soe ja sõbralik. Ta käis meie 9. klassi lõpuaktusel, kus ta kinkis meile igaühele ühe väikese lillekimbu, mille sees oli pulgakomm. See on tõesti siiamaani meeles.”

Kui algklasside õpetaja Signe Kivi peab õpilastega suhtlemisel oluliseks ausat vestlust ja arutelu, siis Tallinna Südalinna Kooli keemiaõpetaja Jevgenija Martõnova, kes muide oma kooliajal seda ainet sugugi ei talunud, hindab kõrgelt vastastikust sõprust. 

“Ma olen ise õppinud pigem karmimate õpetajate käe all. Lapsed teavad, et mulle niisama lobisiemine väga ei meeldi, aga ma olen neile öelnud, et kui nemad on minuga sõbrad, siis olen mina nendega ka sõber,” rääkis Martõnova.

Tallinna Südalinna Kooli direktor Veiko Rohunurme eluteed on suuresti mõjutanud tema enda õpetaja Ilme Naurits, kellega side pole tänaseni katkenud. “Me käime temaga siiamaani läbi siis, kui on kooli kokkutulekud,” rääkis Rohunurm Nauritsa heast ja positiivsest suhtumisest. “Ma olen püüdnud ka oma töös tema suhtumist omaks võtta ja õpilastele üle kanda.”

Praeguse aja õpilaste ja õpetajate suhted on Tallinna Südalinna Kooli sekretär Kerttu Lutsi sõnul teistsugused, kui tema veel koolipingis istus. “Hetkel on seis väga soe ja sõbralik. Õpetaja ja õpilase suhe on väga inimlik ning õpetaja on ka justkui osa perekonnast, kelle poole võib alati pöörduda,” rääkis Luts, et suhted on väga soojad. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.