"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Valgevene miilits ähvardas protestijate vastu tulirelvi kasutada (2)
12. oktoober 2020
Scanpix/ Foto on illustreeriv

"Korrakaitsjad ja siseväed ei lahku tänavatelt ning kasutavad märulivarustust ja vajadusel ka surmavaid relvi," teatas siseministeerium rakenduse Telegram vahendusel.

Valgevene miilits ähvardas täna, et võib võtta meeleavaldajate ohjeldamiseks kasutusele tulirelvad, väites, et riigipea Aleksandr Lukašenko vastu suunatud meeleavaldused on muutunud aina radikaalsemaks, vahendas BNS. 

“Seetõttu ei lahku korrakaitsjad ja siseväed tänavatelt ning kasutavad märulivarustust ja vajadusel ka surmavaid relvi,” teatas siseministeerium rakenduse Telegram vahendusel.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Vaatleja
13. okt. 2020 09:56
Kui mõni lootis, et nn. rahumeelsete sanktsioneerimata meeleavalduste korraldajate üleskutsed mitte üksnes võimuesindajaid vaid kogunisti ka nende pereliikmeid füüsiliselt rünnata jäävad korrakaitsjate poolse vastuseta, siis ta ilmselt eksis. Olgu muuga kuidas on, aga selles osas on Valgevenest saanud küll juba täiesti Euroopalik riik, juhtivast demokraatiast USA-st rääkimata, kus surmavate relvade kasutamine politsei poolt meeleavaldajate vastu on täiesti igapäevane ja loomulik asi ning olnud seda muutumatult juba läbi kogu selle riigi ajaloo ilma, et keegi neid isegi füüsilise vägivallaga ähvardama või muul viisil surmavaid relvi kasutama provotseerima peaks.
ei mingit nn Maidanni
13. okt. 2020 09:27
Batka sõnum on selge ei mingit kummide põletamist uniaadibandeerade nn Maidanni eeskujul ei mingit nn Belo Maidanni. Bandeerad ja sorosjata on ülirikkast U kraiinast teinud tavalise neegerriigi tavalise Aafrika selline keksimine ja rohke peerugaas ja ongi neegerriik. Muide neegerriik Euroopas. Kummide põletamine jääb Minskis või siis olgu Menskis ära.